• Новини / Освіта

  Вступну кампанію до закладів профосвіти продовжено до 1-го листопада

  Заклади професійної освіти зможуть приймати документи та зараховувати вступників до 1 листопада.

   Лист із рекомендацією продовжити терміни вступу був розісланий 18 серпня 2020 року, обласним управлінням освіти і науки.
  “Загальними правилами прийому до профтехів визначено, що зарахування вступників триває до початку занять, тобто до 1 вересня. Традиційно вступна кампанія продовжувалася ще на місяць і заклади робили додатковий набір в межах ліцензованого обсягу. Оскільки цього року через карантин нам довелося змінювати терміни вступу до вишів, ми вирішили видовжити їх для закладів профосвіти”, - пояснив заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко.
  Однією із новацій цьогорічної кампанії є те, що вступники можуть подавати копії документів у кілька закладів одночасно. А далі, визначившись із закладом і професією, подавати оригінали.
  Для вступу у заклад профосвіти вступник має подати:
  -заяву;
  -копію свідоцтва про закінчення 9-го або 11-го класу;
  -6 фотокарток 3х4;
  -медичну довідку;
  -документи, що підтверджують право на пільги (за наявності).
  Водночас навчатися у профтеху можуть не тільки випускники шкіл, а й дорослі. Вони можуть пройти підвищення кваліфікації для вже наявної робітничої професії, опанувати нові навички або повністю змінити фах. Обрати заклад, відсортувавши за містом і професією, для навчання можна за посиланням.
  Нагадаємо, що у 2020 році для безоплатного навчання за регіональним або державним замовленням у закладах профосвіти є 119 674 місця.