• Новини / Культура

  «Розкажи мені про тишу» у суботу, 5 вересня, Ілько Галерея

  «Виставка орієнтована на тих людей, яким не треба свята, а на тих, кому потрібне повітря» - так анонсує захід куратор Тарас Табака.

  Сьогодні у Відкритому офісі Закарпатської ОДА відбулася презентація проєкту «Розкажи мені про тишу». Його представили куратор і художник Тарас Табака, заслужений художник України Владислав Габда та фотограф Роберт Довганич. Гостем пресконференції став і перший заступник голови Закарпатської ОДА.
  Олег Коцюба зазначив: «Найвища цінність закарпатського краю – це люди. Дуже приємно, що особливість, яка характеризує цих людей, – це творчість.» Він наголосив, що сьогодні влада підтримує талановитих людей і такі мистецькі проєкти.
  Організатор Тарас Табака сказав, що на виставці будуть представлені картини, створені митцями під час карантину. Що саме зображено – не розповів. Заінтригував, до прикладу, виставку художників у 2008 році назвали «холодним дощем», тоді митці змогли у своїх роботах передбачити наслідки економічної кризи. Це підтверджує факт про надприродне чуття і дар пророкування творчих людей.
  Тарас Табака: «В умовах карантину ми переживаємо культурну задуху, тому мета виставки – загартувати суспільство».
  У виставці візьмуть участь 20 митців: крім закарпатців, троє художників із Києва та один зі Львова. Експонуватимуть 50 картин та фоторобіт, поділених за напрямками: 1) реалістичний; 2) експресивне протистояння; 3) медитативне усвідомлення ситуації.
  Виставка стартує у суботу, 5 вересня, о 17:00 у мистецькому центрі «ILKO Gallery». Відкриття заходу «Розкажи мені про тишу» відбудеться на свіжому повітрі з дотриманням усіх карантинних норм. Відвідувачі зможуть групами входити в галерею та поспілкуватися з авторами картин і світлин.
  Вхід вільний.