Будівництво нових доріг, реконструкція освітніх і медичних закладів, залізничні колії – європейського рівня.

2020-11-07 10:35:18
Влада продовжує допомагати розвитку Закарпаття і передбачила в Бюджеті 2021 року чималу фінансову підтримку.
Серед важливих змін, що стосуються Закарпаття:

✅ освітня субвенція — на 789 мільйонів гривень;
✅ додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров’я — 364 мільйони гривень;
✅ субвенція на будівництво та ремонт місцевих доріг на Закарпатті — 392 мільйони гривень;
✅ на проєктування та будівництво залізничної колії європейського зразка від станції «Чоп» до перону залізничного вокзалу «Ужгород» — 5 мільйонів гривень;
✅ на оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги та підтримки — 150 мільйонів гривень.
Окрім того, загальнодержавні програми передбачають виділення коштів:
✅ на портфельні гарантії для підтримки малого та середнього бізнесу — 10 мільярдів гривень;
✅ на боротьбу з COVID-19 у школах — 1 мільярд гривень;
✅ на розвиток мережі ЦНАПів — 489,8 мільйона гривень;
✅ на розвиток спортивної інфраструктури — 500 мільйонів гривень;
✅ на розвиток проєкту «Нова українська школа» — 1,4 мільярда гривень;

Також цього року на будівництво центру перинатології, акушерства та гінекології в Ужгороді виділено 300 мільйонів гривень, і фінансування проєкту триватиме у 2021 році.
Нагадаємо, Верховна Рада 5 листопада ухвалила за основу проєкт Держбюджету на 2021 рік. Напередодні документ розглянув профільний комітет парламенту та вніс певні висновки і пропозиції.
·  Середньомісячна зарплата становитиме 13,6 тисячі гривень.
·  А споживча інфляція сягне 7,3%.
·  Середньорічний курс закладають на рівні 29,1 гривні за долар.
·  Програма "Велике будівництво" (розвиток дорожньої інфраструктури) – 150 мільярдів гривень. Тобто на 20,7 мільярда більше, ніж було у попередній рік.

·  На програму підтримки малого та середнього бізнесу у бюджеті закладають 12 мільярдів гривень.
У бюджеті на 2021 рік передбачили також зростання мінімальної заробітної плати. Її планують тричі підвищити:
  • до 7 тисяч гривень з 1 січня 2021 року;
  • до 7,5 тисячі гривень – з 1 липня;
  • до 8 тисяч гривень – з 1 грудня.
Але таку пропозицію врахували частково, щоправда, остаточні цифри не уточнили.
·  Фінансова підтримка регіонів – 9,4 мільярда гривень, що додаткові 4,5 мільярда до плану 2020 року.
·  Видатки на культуру – майже 10 мільярдів гривень. Галузь отримає додаткові 2,5 мільярда гривень на Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення.
·  Видатки на спорт – 7,4 мільярда гривень – збільшено у 2,7 раза до плану 2020 року.
·  На підтримку вугільної галузі – 4,5 мільярда гривень.
·  На підтримку аграріїв – 4,2 мільярда гривень.
·  Цифровізація галузей економіки – 2,9 мільярда гривень.
·  Закупівля 100 пасажирських вагонів для залізниці – 3,3 мільярда гривень.
·  Міністерство фінансів отримає ще 7,4 мільярда гривень на субвенцію на соціально-економічний розвиток. Відбудеться це завдяки тому, що 3,2 мільярда забрали у Фонду регіонального розвитку (Міністерство розвитку громад). Таким чином, видатки на Мінфін зросли до майже 30 мільярдів гривень.