До Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Президент України відзначив двох закарпаток

2020-11-11 10:58:38
З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Володимир Зеленський відзначив державними нагородами України двох закарпаток.
Відповідний указ Президент підписав у день їхнього професійного свята, яке припадає на 9 листопада.
За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність:
  • орденом княгині Ольги І ступеня нагороджено Наталію Петій-Потапчук – директора-художнього керівника КЗК «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради;
  • почесне звання «Заслужений працівник культури України» присвоєно Оксані Дурунді – головному спеціалістові департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації.
Додаткова інформація:
Наталія Петій-Потапчук – директор-художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного Закарпатського народного хору (з 2006 р.), кавалер ордену княгині Ольги II та III ступенів, заслужений працівник культури України, її нагороджено міжнародним нагрудним знаком “Віжи–3000”.
Наталія Петій-Потапчук організувала вокальний ансамбль «Красія» та однойменну вокальну студію. Вона активно займається громадською та благодійною діяльністю (очолює благодійний фонд сприяння мистецтву «Закарпатський народний хор»). Закарпатка започаткувала в області Міжнародний телевізійний дитячий мистецький фестиваль-конкурс етнічних культур Карпатського регіону «Європа-арт».
За її редакцією вийшли книги «Запаль, мила, свічку» (репертуарний збірник творів народного вокального ансамблю «Красія») та «Заслужений академічний Закарпатський народний хор».
Оксана Дурунда працює на посаді головного спеціаліста департаменту культури Закарпатської ОДА (з 2005 р.). Серед напрямків її роботи – розвиток і зміцнення бібліотек Закарпатської області, покращення рівня культурного обслуговування населення, впровадження нових форм і методів бібліотечної роботи, розробка Програми розвитку культури Закарпатської області та Плану заходів з її реалізації, проведення конкурсу на здобуття літературної премії ім. Федора Потушняка, сприяння самоосвіті бібліотекарів, активній громадській та грантовій діяльності.
Спільно із Закарпатською обласною організацією Національної спілки письменників України за її участі започатковано благодійні акції «Зцілюще слово», «Допоможи  ровесникам зі Сходу», творчу акції «Письменник – бібліотеці, бібліотека – письменнику», Міжнародний літературний фестиваль «Карпатська ватра», «Книга-фест» та ін. У рамках акції «Зцілюще слово» постійно проводяться творчі зустрічі письменників із вихованцями будинків-інтернатів області, реабілітаційного центру «Дорога життя», з дітьми Попаснецького району Луганської області.