Що робити зі старим буштинським мостом?

2020-11-19 09:35:08
Після відкриття нового мосту у смт Буштино, постало питання про демонтаж старого, який знаходиться одразу упритул.
Старий Буштинський міст побудований у 50-х роках минулого століття. З 2004-го його визнано аварійним.
Споруда будови зроблена з металевих балок, об'єднана з залізобетонною плитою проїзної частини.
На проїзній частині - асфальтобетонне покриття вийшло з ладу, на ньому – вибоїни, тріщини по всій довжині.
Дорожники кажуть, ті конструкції, що розташовані над проїжджою частиною, - унеможливлюють розширення проїзду та проведення капітального ремонту. Адже будували їх у середині 20-го століття за старими технологіями, які сьогодні не використовують. Їхній ремонт з подальшою експлуатацією неможливий.
Тому старий Буштинський міст необхідно демонтувати.
Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров пропонує зберегти конструкцію як арт-об’єкт.
"Звісно, можна піти звичним шляхом і здати їх на металобрухт. Але ж це також наша історія! Є в цих раритетних залізних заклепкових конструкціях певний шарм та автентика і просто порізати їх на метал було б дуже шкода!"-зазначає керівник області.
"Як можна в майбутньому використати 70-річні конструкції старого буштинського моста? Можливо як арт-об’єкт, можливо як музейний експонат чи  основу для іншого моста в якомусь мальовничому куточку Карпат? Є ідеї?
На жаль, залишити старий міст - неможливо. Він може стати причиною руйнації нового."
Свої ідеї ви можете написати у коментарях під постом про міст на сторінці голови ОДА у Фейсбуці.