Державна комісія ТЕБ та НС затвердила план заходів, покликаних мінімізувати наслідки ускладнення погодних умов (+ПРОТОКОЛ)

2021-02-10 20:19:09
Протягом 11 – 12 лютого 2021 року в Україні очікують ускладнення погодних умов. Сьогодні Державна комісія ТЕБ та НС затвердила план заходів, спрямованих запобігти та мінімізувати наслідки негоди.

За дорученням Прем’єр-міністра України, голови Державної комісії Дениса Шмигаля, відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Воно відбулося під головуванням Міністра розвитку громад та територій, першого заступника голови Державної комісії Олексія Чернишова.
У засіданні взяли участь Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА, його заступник Іштван Петрушка, керівники структурних підрозділів установи, представники Управління ДСНС, Служби автомобільних доріг, ГУ НП у Закарпатській області та ін.
«На Україну насувається черговий циклон – утворення середньої активності. Внаслідок цього очікуємо інтенсивні снігові опади, передусім на території західних областей. Рівень небезпеки - "жовтий", а на перевалах та в гірських районах можливий "помаранчевий" рівень. Такі погодні умови, як сніг, ожеледиця, хуртовина, не можуть не вплинути на життя населення, тому потрібно готуватися», – повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.
Очікують значне зниження температури.
Як інформує Служба автомобільних доріг у Закарпатській області, такі погодні погіршення можуть спричинити перебої енергопостачання населених пунктів, а на окремих ділянках гірських доріг може бути припинення руху автотранспорту.
«Ця зустріч дасть нам можливість спрацювати на випередження. Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб у період ускладнення негоди всі закарпатці були у повній безпеці», – наголосив Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА.
На засіданні Державної комісії ТЕБ та НС вирішили перевести територіальні підсистеми в режим підвищеної готовності та забезпечити посилений моніторинг ситуації.
Службі автомобільних доріг спільно з Управлінням Укртрансбезпеки, ГУНП та ДСНС у Закарпатській області доручено організувати цілодобову роботу штабів, щоб забезпечити стале транспортне сполучення.
Сніг на українських дорогах розчищатимуть понад 2 500 одинць важкої техніки. Станом на сьогодні 20 одиниць спецтехніки чергують на перевалах Закарпаття. Згідно з розпорядженням Служби автомобільних доріг у Закарпатській області підрядні організації мають залучити щонайменше 2 одиниці спецтехніки на 20 км. Це означає, що вся техніка буде на дорогах загального значення для забезпечення проїзду.
Упродовж цього періоду відповідні структури повинні забезпечити стале функціонування об’єктів критичної інфраструктури та систем життєзабезпечення населення, зокрема лікарень, закладів освіти, інших соціально-значимих об’єктів та житлового сектору.
Сьогодні в області функціонують 22 пункти обігріву, які упродовж поточного зимового періоду вже надали допомогу 1051 громадянам.
Соціальні служби мають активізувати роботу щодо виявлення та надання допомоги незахищеним верствам населення для недопущення їх обмороження та загибелі у період низьких температур.
Важливо оперативно інформувати населення про ускладнення погодних умов та дотримання заходів безпеки і порядку дій у цей період.Просимо водіїв та туристів утриматися від поїздок та подорожей.
ПРОТОКОЛ
ДОВІДКА:
Пункти обігріву в Закарпатській області:
Ужгородський район
1. Комунальне підприємство «Комунальне шляхово-експлуатаційне підприємство Ужгородської міської ради» – м. Ужгород, вул. Проектна, 3;
2. ТОВ «Житлосервіс» – м. Ужгород, вул. Легоцького, 15/2;
3. Сектор обліку та нічного перебування бездомних осіб – м. Ужгород, вул. Грибоєдова, 20в
Іршавський район
4. Товариство Червоного хреста – м. Іршава, вул. Партизанська, 1;
5. КЗ Іршавська районна лікарня – м. Іршава вул. Комарова, 16;
Тячівський район
6. Центр соціального обслуговування населення – м. Тячів, вул. Леонтовича, 105;
7. Центр соціального обслуговування населення – Тячівський район, смт Усть-Чорна, вул. Верховинська, 219;
8. Центр соціального обслуговування населення – Тячівський район, смт Дубове, вул. Горького, 58;
9. Центр соціального обслуговування населення – Тячівський район, с. Нересниця, вул. Миру, 41 а;
Свалявський район
10. Центр соціального обслуговування населення – м. Свалява вул. Верховинська, 43 а;
Берегівський район
11. Будинок пристарілих – м. Берегово, вул. Казінці, 5;
Виноградівський район
12. Територіальний центр соціального обслуговування – м. Виноградів, вул Миру, 64;
Мукачівський район
13. На території ДПРЧ-17 м. Мукачево – м. Мукачево, вул. Мічуріна, 1В;
Рахівський район
14. КНП «Рахівська районна лікарня» (приймальне відділення) – м. Рахів, вул. Карпатська, 1;
15. КНП «Міська лікарня» Ясінянської селищної ради – Рахівський район, смт Ясіня, вул Коцюбинського, 25;
16. Сателітне відділення КНП «Рахівська районна лікарня» – смт Кобилецька Поляна, вул Шевченка, 30;
17. Сателітне відділення КНП «Рахівська районна лікарня» – с. Богдан, вул. Лесі Українки, 495;
18. Сателітне відділення КНП «Рахівська районна лікарня» – с. Верхнє Водяне, вул. Макаренка, 8;
19. КНП «Міська лікарня» Великобичківської селищної ради – смт Великий Бичків, вул. Грушевського, 108;
20. Великобичківський ліцей Рахівської районної ради – смт Великий Бичків, вул. Грушевського, 16;
21. Ясінянський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – смт Ясіня, вул. Визволення, 112;
22. Рахівський територіальний центр соціального обслуговування обслуговування (надання соціальних послуг) – м. Рахів, вул. Харківська, 2.

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00