• Новини / Суспільство

  У Закарпатській ОДА обговорили механізм роботи оперативних груп, які стежать за дотриманням самоізоляції та карантинних обмежень, пов'язаних із COVID-19

  Взаємодія влади усіх рівнів, співпраця правоохоронних органів, медичних працівників та громадян сприятиме контролю за ситуацією щодо захворюваності на COVID-19 в області.

  Сьогодні під керівництвом Анатолія Полоскова, голови Закарпатської ОДА, відбулася нарада. 
  На ній присутні обговорили механізм роботи оперативних груп, які стежать за дотриманням карантинних вимог та перевіряють, як хворі на коронавірусну інфекцію та їхні контактні особи дотримуються самоізоляції.
  «Профілактика – це більше, ніж контроль. Нам потрібно підвищувати рівень відповідальності та свідомості населення. Це можливо лише завдяки злагодженій роботі органів місцевого самоврядування, поліції, медиків, представників соцзахисту та самих закарпатців», – наголосив Анатолій Полосков.
  Такі перевірки вже здійснювали минулого року. Проте зараз у медичних працівників є зведені списки хворих та контактних осіб, що значно полегшує роботу групи, при цьому персональні дані людей залишаються конфіденційними. 
  «Співпраця з керівниками робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у районах, очільниками територіальних громад, старостами є дуже важливою. Вони координуватимуть оперативні групи і за рівнем захворюваності визначатимуть, який населений пункт потрібно перевірити», – розповів Ігор Шинкарюк, заступник голови ОДА та керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
  У 56 територіальних громадах Закарпаття вже створено штаби та призначено керівників робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, котрі допомагатимуть оперативним групам.
  За словами Ярослава Колесника, начальника ГУНП у Закарпатській області, для посиленого контролю в регіоні додатково сформовано 26 груп, які здійснюють вибіркові перевірки.