Закарпаття – лідер серед регіонів України за рівнем забезпечення інклюзивності в медичних закладах

2021-03-03 14:26:33
Вільний доступ до закладів охорони здоров'я для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення – один із пріоритетів розвитку медичної сфери України.

10 медичних закладів Закарпатської області вже отримали сертифікати, що підтверджують статус забезпечення інклюзивності – вільного доступу до якісних послуг.
Цей напрямок особисто контролює голова облдержадміністрації Анатолій Полосков.
Норми проєктування закладів охорони здоров'я передбачають обов’язковий безбар’єрний простір – вхід/вихід, пересування поверхами, доступ до палат і всіх необхідних приміщень, лабораторій, аптек, універсальні туалети, доступний паркінг та ін.
За останній тиждень 65 закладів охорони здоров'я України отримали сертифікати щодо забезпечення інклюзивності.
Нагадаємо, 1 січня 2021 року інклюзивність медичних закладів стала обов’язковою вимогою при укладенні договорів із НСЗУ.