"Червона" зона: ФОПам і найманим працівникам держава виплатить фінансову допомогу у розмірі 8 тисяч гривень!

2021-03-31 15:17:01
За ініціативи Президента України, держава вчергове подає руку допомоги на підтримку бізнесу та найманим працівникам підприємств, які страждають через карантинні обмеження у «червоних» зонах.

Держава добре розуміє, що в умовах карантину життєво важливою є підтримка бізнесу та найманих працівників підприємств, діяльність яких призупиняється.
Заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка розповів, що новий законопроєкт (№5300) Верховна Рада підтримала за основу і в цілому, учора, 30 березня.
Сьогодні йдеться про такий механізм підтримки для відповідних категорій:
- за державні кошти виплачуватимуть по 8 тисяч гривень;
- за рахунок місцевих бюджетів – додається ще одна цифра компенсації, розмір якої має визначити орган місцевого самоврядування.
- всі виплати здійснюватимуть через застосунок «ДІЯ».
За його словами, заяви на допомогу можна буде подавати після набрання Законом чинності та ухвалення Урядом необхідних нормативно-правових актів на його виконання. Для розробки відповідних проєктів постанов Кабмін має 10 днів, документи вже готуються.
Гарантовану допомогу в розмірі 8 тисяч гривень зможуть отримати:
Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:
- основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;
- організація, у якій працює працівник, нарахувала ЄСВ за попередній квартал перед запровадженням карантину;
- середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць;
Найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.
ФОПи, якщо:
- основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;
- зареєстровані понад 3 місяці;
- сплатив ЄСВ не менше, ніж за 6 місяців у 2020 році;
- якщо, він не є одночасно найманим працівником.