• Новини / Заходи / Головне

  У Тячівській РДА проведено нараду з керівниками правоохоронних й контролюючих органів та структур району

  Голова Тячівської РДА Тімур Аверін повів нараду з керівниками правоохоронних й контролюючих органів  та відповідних структур району. 

  Порядок денний стосувався багатьох сфер діяльності та актуальних проблем району. 
  1. Про виявлення  несанкціонованих рубок дерев цінних порід на території лісомисливських господарств з січня по травень 2021 року. 
  Виявлено 9 фактів правопорушень,  в тому числі й вирубку 12 дерев породи дуб в смт. Буштино, чим завдано шкоди на суму 168 тис. грн. Щодо діяльності в сфері лісокористування загалом, то як було наголошено під час наради, реалізація необробленої деревини відбувається виключно засобами електронної комерції - на відповідних електронних майданчиках.  І виграє той, хто пропонує найбільш вигідну ціну для підприємства. Наростає невдоволення з боку дрібних місцевих підприємців, яким важко конкурувати на ринку. Часом це виливається в підбурення громадських активістів з перекриттям доріг та зупинки автомашин з деревиною. З приводу неправомірних дій у перешкоджанні роботи державних підприємств передбачена відповідальність.  Також доручено відповідним структурам посилити контроль за дотриманням законності у сфері лісозаготівлі. 
  2. Щодо незаконного видобутку піщано - гравійної суміші на території району. 
  З приводу даного питання було наголошено, що ситуація надзвичайно складна. Незаконний забір піщано-гравійної суміші здійснюється на водних об'єктах практично чи не у кожному населеному пункті. Тіньовий промисел призводить до негативного впливу на гідрологічний стан річної екосистеми та руйнації ґрунтового покриву  тощо. 
  3. Щодо ліквідації в районі нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами.
  В районі діє мобільна група, яка здійснює перевірку щодо  дотримання  норм чинного законодавства з обігу нафтопродуктів та діяльності АЗС. Зазвичай в нелегальних  АЗС відсутні дозвільні документів у сфері екології, пожежної безпеки та охорони праці тощо. Такі заправки не надають фіскальний чек, а також не мають сертифікатів про якість продукції.Виявлено три пункти торгівлі автопаливом, зокрема в с.Лопухово, с.Крива та смт. Дубове,  де були відсутні такі документи. Матеріали перевірки направлено до ДФС в Закарпатській області для прийняття рішення згідно чинного законодавства України.  
  4. Щодо незаконного функціонування ігрових апаратів на території району. 
  В правоохоронні органи надійшло 7 заяв функціонування ігрових апаратів, у 3-ох випадках здійснено вилучення комп'ютерної техніки в кількості 30 штук.  Проводяться процесуальні дії. За ведення грального бізнесу без ліцензії передбачена кримінальна відповідальність: штраф від 170 до 680 тисяч гривень, за повторне порушення — від 680 до 850 тисяч гривень або ж позбавлення волі. 
  За підсумками  наради  головою РДА Тімуром Аверіним буде надано вказівки та доручення для відповідного реагування.
  Пресслужба Тячівської райдержадміністрації