ОДА. Про проведення Всеукраїнського культурно-освітнього марафону "Наша незалежність"

2021-07-21 11:22:35

Рекомендації щодо розміщення матеріалів в рамках проведення   Всеукраїнського культурно-освітнього марафону «Наша незалежність»

Вступ

         Всеукраїнський культурно-освітній марафон «Наша незалежність» (далі - Марафон) проводиться в рамках відзначення 30-ї річниці  незалежності України та має на меті забезпечити поширення історичних фактів та матеріалів, що є знаковими та визначними для становлення незалежності України. Охоплення Марафоном усієї території України дасть змогу забезпечити відродження історичних фактів окремих регіонів, а поширення інформації у соціальних мережах – підвищити зацікавленість більшого кола осіб. 

         Концепція заходу передбачає збір та оприлюднення матеріалів  (фото, відео, матеріали інформація з газет, історії очевидців тощо) що є знаковими для здобуття та встановлення української незалежності та визначними у певному регіоні. Відповідна інформація публікується на сторінках у соціальних мережах та офіційному веб-сайті під єдиними запропонованими хештегами #Наша_незалежність#Марафон_30  та ідентифікаційними елементами із закликом долучатися до поширення матеріалів усіх охочих та передати естафету іншій ОДА.

         Основними учасниками Марафону є ОДА, які відповідно до встановленого графіку передаватимуть естафету. Також пропонується запрошувати  до поширення матеріалів інші органи місцевого самоврядування, установи, організації, заклади культури та освіти, пересічних громадян, які зможуть долучитися до Марафону та публікувати матеріали з відповідними ідентифікаційними елементами без прив’язки до конкретної дати естафети. 

         Марафон проводитиметься у період з 10 по 24 серпня та розпочнеться з повідомлення Мінрегіону 10 серпня (старт естафети).  Наступні публікації ОДА розміщуватимуться відповідно до визначеного графіку, що додається. 


Підготовка та розміщення матеріалів.

         Марафон передбачає розміщення історичних матеріалів, що визначають ставлення української незалежності в конкретному регіоні, а саме фото-, та відеоматеріали, документи, інформація з газет, історії очевидців тощо. Тематика та формати матеріалів визначаються ОДА та публікуються у доступному, читабельному форматі. 

         Рекомендовано для публікацій фотоматеріалів використовувати формати високоякісного зображення (HNGJPEG) та додавати підписи, які допоможуть зрозуміти зміст  та нададуть додаткову інформацію про зображення.  Підписи розміщуються безпосередньо під зображенням. Для публікацій аудіо та відеоматеріалів рекомендується застосовувати формати, що підтримуються соціальною мережею Facebook (найпоширеніші МР4, MOV)

         Публікувати PDF файли та документи WORD рекомендується лише у разі нагальної потреби як до інформації. Зокрема, PDF файли недоступні для деяких користувачів на мобільних пристроях. 

         Матеріали повинні відповідати наступним характеристикам: 

  • Факти, висвітлені у матеріалах позитивно вплинули на становлення української незалежності;
  • Матеріали містять правдиву історичну інформацію про події, осіб, здобутки на шляху до незалежності та є характерними для певного регіону;
  • Матеріали є читабельними, доступними та зрозумілими   (або містять конкретне текстове пояснення) 

Основним місцем оприлюднення інформації є сторінки ОДА у соціальній мережі Facebook та офіційні веб-сайти. Також дозволяється розміщення матеріалів на інших ресурсах (офіційні сторінки у інших соціальних мережах, тематичні платформи тощо) з обов’язковим використанням ідентифікаційних елементів та хештегів. Крім того, можливим є залучення регіональних засобів масової інформації та профільних організацій для перепоширення та публікації цих матеріалів. 

До публікації матеріалів зможуть долучатися як організації так і конкретні особи, що публікуватимуть фото з власними історіями, що є визначними для конкретного періоду. 

Інші учасники, що мають намір долучитися до Марафону можуть публікувати матеріали у період з 10 по 24 серпня без прив’зки до графіку естафети. 


Використання ідентифікаційних елементів

(в тому числі ідентифікаційні елементи до 30 річниці незалежності)


Основними ідентифікаційними елементами Марафону є затверджені хештеги #Наша_незалежність#Марафон_30  та логотипи до 30 річниці Незалежності України, які є обов’язковими для використання при публікації усіх матеріалів. 

Система логотипів розроблена до відзначення 30 річниці незалежності України, містить описи, дизайн-макети, експозиційні макети, графічно шрифтові частини зображень, зображення візуальної системи, використання логотипів тощо, розроблені Міністерством культури та інформаційної політики України, які можна знайти за посиланням (https://fex.net/uk/s/5rlnsz) Зазначаємо, що використання вказаних інформаційних продуктів є безплатними та не потребує додаткових погоджень та дозволів. 

Текстовий супровід матеріалів обов’язково повинен містити інформацію щодо:

  • Опису матеріалів та їх вплив на становлення української незалежності. 
Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00