Уряд ухвалив зміни до законопроєкту, які полегшать розбудову мережі 4G в Україні

2021-07-21 17:00:41

Мінцифра розробила зміни в Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності". На минулому засіданні Уряд підтримав законопроєкт та направив його на розгляд у Верховну Раду України. 
Ми активно працюємо над тим, щоб надати українцям доступ до якісного та швидкісного інтернету — як оптичного, так і мобільного. Для цього необхідно розгортати мережу мобільного зв'язку по всій Україні та дати можливість операторам швидко та ефективно розбудовувати покриття. 


Щоб надати доступ до 4G максимальній кількості українців, необхідно побудувати достатню кількість базових станцій. Однак мобільні оператори стикаються зі складнощами та затримками у процесі оформлення земельних ділянок. 

Зазвичай будівництво базової станції займає 2-4 місяці. Проте зараз цей процес іноді розтягнутий у часі майже на півтора року. Причина — тривалий процес виділення землі під станцію місцевою владою, а саме необхідність вносити кожну станцію в детальний план території певної громади.


Завдяки змінам у законі мобільні оператори зможуть дійсно швидше покривати населені пункти якісним зв'язком без додаткової бюрократії та зменшувати цифровий розрив між селами та мегаполісами.


Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00