Незабаром у Закарпатському протипухлинному центрі встановлять сучасне медичне обладнання для променевої терапії лікування онкологічних захворювань.

2021-07-29 08:50:41
Уперше в лікарні Закарпаття встановлять сучасний медичний лінійний прискорювач

Незабаром у Закарпатському протипухлинному центрі встановлять сучасний лінійний прискорювач нового покоління.

Заклади охорони здоров’я області вже давно потребували такого медичного обладнання, адже необхідність у променевій терапії складає понад півтори тисячі пацієнтів на рік.

Лінійний прискорювач Varian Halcyon – сучасна альтернатива єдиному в обласному протипухлинному центрі гамма-терапевтичному апарату застарілої модифікації. Останній сьогодні вже не може сповна задовільнити потреб населення регіону в лікуванні онкологічних захворювань.

Загальна кошторисна вартість проєкту закупівлі обладнання та ремонту приміщення Центру складає 65 млн грн. Для цього з Державного фонду регіонального розвитку планують виділити майже 33,3 млн грн, з обласного бюджету – 11 млн грн, ще 20,7 млн грн – інші джерела фінансування.

За словами заступника голови облдержадміністрації, цей амбітний проєкт є вкрай важливим не лише для закарпатців, а й для жителів сусідніх областей України.

Завдяки розбудові медичної системи області пацієнти зі злоякісними новоутвореннями (дорослі та діти) зможуть вчасно отримати таку необхідну допомогу.