РЕАКЦІЇ НА ВАКЦИНУ

2021-08-05 10:00:47

Вакцинація від COVID-19 допоможе розвинути імунітет до вірусу. Ваш організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що ваше тіло вибудовує захист.

ТАКІ РЕАКЦІЇ НА МІСЦІ ЩЕПЛЕННЯ Є НОРМАЛЬНИМИ:

• біль;
  • набряк.

ТАКОЖ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ ТАКІ ЗАГАЛЬНІ РЕАКЦІЇ:

• гарячка;
  • озноб;
  • головний біль;
  • втомлюваність.
Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації.
Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до лікаря за рекомендаціями. Також ви можете так полегшити місцеві симптоми:
  • накладайте прохолодні компреси на місце щеплення;
  • легко розминайте руку, в яку робили щеплення;
  • пийте багато рідини

ВІДМІННІСТЬ МІЖ РЕАКЦІЄЮ НА ВАКЦИНУ Й СИМПТОМАМИ COVID-19

Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювання. Проте ви можете отримати першу дозу вакцини уже інфікованим, коли симптоми хвороби ще не розвинуті.
Організм може реагувати на введення вакцини. Загальна слабкість або підвищення температури - це звичайна реакція на вакцину від COVID-19. Ці симптоми зникають за кілька днів після вакцинації.
Проте якщо з’являються яскраві симптоми захворювання на COVID-19, наприклад, висока температура, постійний кашель, втрата або зміна нюху чи смаку, слід пройти обстеження та протестуватися на COVID-19.
Невідкладно повідомте свого лікаря про будь-які тяжкі побічні реакції, що виникли після вакцинації від COVID-19