• Новини / Спорт

У Токіо завершилась ХХХІІ Олімпіада

Серед 206 країн-учасниць українська Олімпійська збірна в ТОП-20 за загальною кількістю медалей.

Кожен восьмий спортсмен нашої збірної здобув медаль, це значно краще результатів попередньої Олімпіади – тоді 206 атлетів привезли 11 медалей.

У підсумку маємо у Токіо 19 медалей: дванадцять бронзових, шість срібних й одну золоту.

За виграні призові місця і медалі на Олімпійських іграх, українські спортсмени цьогоріч отримують від держави грошову винагороду: за «золото» – 125 тисяч доларів, за «срібло» – 80 тисяч доларів, за «бронзу» – 55 тисяч доларів.
    Українські медалісти Ігор ХХХІІ Олімпіади:
    «Золото»
    • Жан Беленюк (греко-римська боротьба, 87 кг)
    «Срібло»
    • Михайло Романчук (плавання, 1500 м вільним стилем)
    • Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, 67 кг)
    • Анжеліка Терлюга (карате, до 55 кг)
    • Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (веслування на байдарках і каное, каное-двійка, 500 м)
    • Олександр Хижняк (бокс, до 75 кг)
    • Олена Старікова (велоспорт-трек, спринт)
    «Бронза»
    • Дар'я Білодід (дзюдо, 48 кг)
    • Ігор Рейзлін (фехтування, шпага)
    • Олена Костевич та Олег Омельчук (кульова стрільба, мікст)
    • Михайло Романчук (плавання, 800 метрів вільним стилем)
    • Еліна Світоліна (теніс)
    • Алла Черкасова (жіноча боротьба, 68 кг)
    • Ірина Коляденко (жіноча боротьба, 62 кг)
    • Марта Федіна та Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует)
    • Людмила Лузан (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 200 м)
    • Станіслав Горуна (карате, до 75 кг)
    • Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Катерина Резнік, Анастасія Савчук Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно (артистичне плавання, група)
    • Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту)
    Ще 23 спортсмени посіли 4-6 місця у фінальних змаганнях. Україна вперше в історії завоювала медалі Олімпійських ігор у артистичному плаванні та карате.

«Прекрасні результати демонстрували наші молоді спортсмени, впевнений, ваше олімпійське золото ще попереду! І ми разом працюватимемо, щоб гімн України на наступній Олімпіаді звучав якнайчастіше». Дякую спортсменам, тренерам та всій великій команді, яка працювала на результат. Пишаємось вами»!  - наголосив Міністр Вадим Гутцайт.