• Новини / Суспільство

  Щодо реформування пенсійної системи


  20 лютого п.р. керівництво Тячівського об’єднаного управління провели зустріч з колективом Тячівської райполіклініки. При зустрічі, всіх присутніх було проінформовано та роз’яснено про реформування пенсійної системи з 1 жовтня 2017 року.

  Пояснено умови призначення пенсій та порядок обчислення страхового стажу. Також надано інформацію про добровільну участь осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
  Було роз’яснено медпрацівникам про умови призначення пенсій за вислугу років, на пільгових умовах, про механізм проведення перерахунків пенсії у зв’язку із набуттям страхового стажу після призначення пенсії.
  З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) по Україні, з якої сплачені страхові внески, обчислена як середній показник за 2016 та 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу 1489,20 грн. (40% мінімальної з/плати 3723,00 грн.).
  Під час зустрічі, працівникам медколективу було роз’яснено про функціонування Веб-порталу Фонду.
  Особливу увагу акцентовано на можливості отримання з Веб-порталу різнопланової інформації: дані з системи персоніфікованого обліку про суму заробітку, з якої сплачені страхові внески дізнатися скільки днів для стажу зараховано в результаті сплати, інформації про відомості з власної пенсійної справи для пенсіонерів. Оскільки портал надає доступ до персональної інформації, роз’яснено як можна зареєструватися та стати користувачем Веб-порталу Пенсійного фонду України. Для постійного контролю за персональними даними, що містяться в Державному реєстрі, працівникам закладу запропонували зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг.
  Після закінчення зустрічі були надані відповіді на індивідуальні запитання щодо обчислення пенсії і користування Веб-порталом Пенсійного фонду України.