• Новини / Охорона здоров'я

  ЧИ МОЖНА ВАКЦИНУВАТИСЬ ВАГІТНИМ?  Так, немає підстав вважати, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону, а от COVID-19 — може. Вагітні жінки важче переносять захворювання на COVID-19, а хвороба може негативно вплинути на перебіг вагітності.

  Але ж вакцину не перевіряли на вагітних! 

  Ні, це не правда. Під час розробки вакцин їх тестували на вагітних тваринах, але не на жінках. Втім, в США з грудня 2020 до кінця лютого 2021 провели дослідження, в якому використали дані понад 35 000 вагітних, яких щепили проти COVID-19 мРНК-вакцинами.

  Його результати (ось лінк на дослідження bit.ly/vagitni) свідчать про те, що поки немає жодних підстав вважати, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону.

   Ось затверджені рекомендації до вакцинації вагітних від МОЗ: 

  Якщо існує високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад вагітна працює в тісному контакті з людьми або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з сімейним лікарем чи лікаркою. 

  Якщо, на думку лікарів, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то рекомендовано щепити мРНК-вакциною (Comirnaty/Pfizer або Moderna).

  ✔️Вагітним не потрібно надавати будь-які довідки, аби отримати щеплення від COVID-19.