• Новини / Економіка

  Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу законопроєкт щодо розвитку виробництва біометану  На засіданні Парламенту народні депутати України підтримали прийняття законопроєкту щодо розвитку виробництва біометану від 05.05.2021 №5464 у першому читанні за основу.

  Держенергоефективності висловлює вдячність ініціатору законопроєкту – народному депутату Андрію Жупаніну, співавторам та всім народним депутатам, які підтримали розвиток ринку біометану в Україні. 

  Ціль законопроєкту- створити законодавче підґрунтя для розвитку ринку біометану в Україні, налагодження його експорту в країни ЄС та заміщення природного газу при виробництві електричної та теплової енергії.

  Проєктом передбачено законодавче визначення терміну «біометан», що наразі відсутній у Законі України «Про альтернативні види палива», а також встановлення законодавчих основ для:
  • створення і функціонування реєстру біометану, 
  • запровадження процедури надання гарантії походження біометану.
  Прийняття проєкту Закону забезпечить можливість верифікуватибіометан, надавати гарантії походження на певний обсяг поданого в газотранспортну систему біометану та експортувати йогочерез використання реєстру біометану.