Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу законопроєкт щодо розвитку виробництва біометану

2021-09-09 16:00:15

На засіданні Парламенту народні депутати України підтримали прийняття законопроєкту щодо розвитку виробництва біометану від 05.05.2021 №5464 у першому читанні за основу.

Держенергоефективності висловлює вдячність ініціатору законопроєкту – народному депутату Андрію Жупаніну, співавторам та всім народним депутатам, які підтримали розвиток ринку біометану в Україні.

Ціль законопроєкту- створити законодавче підґрунтя для розвитку ринку біометану в Україні, налагодження його експорту в країни ЄС та заміщення природного газу при виробництві електричної та теплової енергії.

Проєктом передбачено законодавче визначення терміну «біометан», що наразі відсутній у Законі України «Про альтернативні види палива», а також встановлення законодавчих основ для:
  • створення і функціонування реєстру біометану,
  • запровадження процедури надання гарантії походження біометану.
Прийняття проєкту Закону забезпечить можливість верифікуватибіометан, надавати гарантії походження на певний обсяг поданого в газотранспортну систему біометану та експортувати йогочерез використання реєстру біометану.