• Новини / Актуальне / Охорона здоров'я

  В Україні вводять «жовтий» та «зелений» COVID-сертифікати

  Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Анатолій Пшеничний, днями КМУ вніс зміни до постанови № 1236 про карантин та обмежувальні заходи, що стосуються сертифікату вакцинації.Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Анатолій Пшеничний, днями КМУ вніс зміни до постанови № 1236 про карантин та обмежувальні заходи, що стосуються сертифікату вакцинації. 
  «У нас з’являються два типи таких документів: хто зробив щеплення однією дозою або має негативний ПЛР-тест за останні 72 години, той отримує «жовтий» сертифікат, а «зелений» свідчитиме про повний вакцинальний курс», – зазначив Анатолій Пшеничний. 
  У разі введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки щонайменше 80% відвідувачів та організаторів масових заходів, працівників культурних закладів, спортзалів тощо повинні мати будь-який із COVID-сертифікатів для повноцінної роботи таких закладів. При введенні «червоної» зони – у 100% осіб мають бути відповідні «зелені» сертифікати.  
  Але як наголосив Анатолій Пшеничний, усі обмеження, що були введені раніше щодо соціальної дистанції та маскового режиму, діятимуть і надалі. 
  Раніше ми повідомляли, що навчальні заклади працюватимуть за умови наявності в них не менше ніж 80% вакцинованих працівників, котрі зробили 1 щеплення чи пройшли повний курс вакцинації, тобто ті працівники, які матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікати. 
  Постанова набуває чинності через 7 днів з моменту публікації.