• Новини / Актуальне / Охорона здоров'я / Головне / Новини Закарпаття

  «Підробка документів про вакцинацію є злочином та карається законом»

  Паралельно зі зростанням захворюваності на COVID-19 з’явилася ще одна серйозна проблема – продаж\купівля підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію. Про це інформує перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
  «Міністерство охорони здоров’я та правоохоронні органи б’ють на сполох. З одного боку, наявність людей із фальшивими документами становить загрозу для здоров’я та життя оточуючих. З іншого – підробка документів є злочином та карається законом», – зазначив Мирослав Білецький.
  За його словами, аби посилити відповідальність за підробку медичних документів, експерти розробляють відповідний законодавчий акт.
  МОЗ разом з Національною поліцією України, Службою безпеки України виявляють і ретельно розслідують випадки підробки свідоцтв про вакцинацію.
  Тому громадян закликають повідомляти про випадки продажу підробних документів про вакцинацію. Наявність «липового» документу може дозволити потрапити за кордон, але це несе загрозу тим, хто навколо.
  «Дотримуватися закону, реально вакцинуватися, дбати про здоров’я власне і своїх близьких – відповідальність кожного. Але наслідки можуть бути дуже неприємними як для лікарів, котрі видають підроблені свідоцтва про вакцинацію, так і для громадян, які їх отримують. Водночас це загрожує реальній оцінці поточної ситуації із захворюваністю та вакцинацією та прогнозуванню подальшого розвитку подій», – зауважив перший заступник керівника краю.