ДІЄВИЙ ЗАХИСТ ВІД COVID-19 – ЦЕ РЕТЕЛЬНЕ ДОТРИМАННЯ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ ТА ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ МОЗ

2021-12-03 08:19:14
Рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.

Карантин - це обмеження діяльності або фізична ізоляція людей, які не мають ознак захворювання.
Мета карантину - запобігти поширенню захворювання на ранніх етапах.
Дотримуватися правил безпеки в умовах пандемії COVID-19 необхідно, як на індивідуальному, так і на груповому рівні.
Дотримання фізичної дистанції та самоізоляція - це ті заходи, яких треба вживати не лише під час карантину, а й тоді, коли це фактично необхідно. Тому варто розуміти, чим карантин відрізняється від самоізоляції та фізичного дистанціювання.
Самоізоляція означає обмеження контактів хворих із симптомами COVID-19 для запобігання подальшому поширенню хвороби.
Фізичне дистанціювання передбачає дотримання безпечної дистанції щодо інших людей. ВООЗ рекомендує перебувати на відстані не менше метра одне від одного. Цього правила треба дотримуватися незалежно від наявності ознак захворювання або контактів з хворими на COVID-19.
Зокрема, під час походів у магазини тримайтеся на відстані не менше метра від інших і, за можливості, не торкайтеся руками очей, рота, носа. Перед доторком до кошиків або візочків обробляйте їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%. Після повернення з магазину, а також після розбору принесених покупок ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 секунд.
Уникайте місць великого скупчення людей. Там набагато вища ймовірність опинитися в тісному контакті з особою, інфікованою COVID-19.
Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни дихання та кашлю. Під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку слід викинути і вимити руки. Вірус передається через дрібні краплі. Правила респіраторної гігієни допоможуть вам захистити інших від грипу та ГРВІ, зокрема COVID-19.
Самоізолюйтеся до одужання, навіть якщо у вас легкі симптоми ГРВІ.

Такі заходи допоможуть захистити ваше оточення від COVID-19 та інших вірусних захворювань.