Кожен п’ятий закарпатець не зробив планове щеплення проти дифтерії та правця

2021-12-17 19:35:36
Дифтерія та правець небезпечні для кожного, а діти вразливі ще й перед кашлюком.

Щоб запобігти цим гострим інфекційним захворюванням, важливо проводити рутинну вакцинацію. Нагадаємо, що згідно з Національним календарем дітям потрібно робити щеплення у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років, а дорослим – кожні 10 років.

Попри безоплатні та доступні вакцини рівень імунізації від дифтерії, правця та кашлюка в Закарпатті залишається досить низьким.

В області лише майже 20% дорослих, запланованих до вакцинації у 2021 році, імунізовані від дифтерії та правця, тобто майже кожен п’ятий не зробив планове щеплення, тим самим наразивши на небезпеку інших.

Найбільш відповідально до свого здоров’я та здоров’я інших ставляться жителі Міжгірщини і Рахівщини. Тут імунізовано 40,8% та 34,1% дорослого населення відповідно.

Закликаємо батьків не забувати про планову імунізацію дітей. Так, у Закарпатті щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка до року отримали 51,8% осіб. Показники ревакцинації дітей у віці 18 місяців та 6 років нижчі – всього 45,4% та 43,1% відповідно. Найбільше імунізованих серед осіб до 16 років – 58,3%.

Не забуваймо, що відмова від щеплень або безвідповідальне ставлення до вакцинації загрожує вашому здоров’ю та життю.