Проєкт «Мале карпатське коло» увійшов до державної стратегії розвитку країни до 2024 р.

2021-12-28 18:27:39
Інфраструктурний проєкт «Мале карпатське коло» увійшов до державної стратегії розвитку та розбудови України до 2024 року. Про це під час масштабного форуму «Велике будівництво: дороги та мости» розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Згідно з планом до 2024 року у межах проєкту планують розбудувати 640 км автошляхів трьох областей – Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської.

У 2021 році вдалося відновити загалом 175 км, у перспективі – ще 465 км.

Водночас, за словами першого заступника голови облдержадміністрації Мирослава Білецького, у цьому переліку не лише ремонт існуючих доріг, а й будівництво нових. Так, у Закарпатській області збудують 4,2 км нового автошляху, який з’єднає нашу область із Львівщиною.

«За ініціативи Закарпатської ОДА на початку 2021 року маршрут проєкту продовжили аж до кордону з Румунією і перспективного пункту пропуску «Яблунівка – Ремете (Гута)», збільшивши його протяжність на 100 км», – прокоментував Мирослав Білецький.

План на наступний рік не менш амбітний: відновити у всіх трьох регіонах 186 км доріг державного значення та 217 км – місцевого.

Вартість проєкту у межах області становить 3,9 млрд грн, водночас, аби реалізувати заплановане на наступний рік потрібно ще 0,7 млрд грн для ремонту доріг державного значення, 1,4 млрд грн – для відновлення місцевих доріг.

«Поза сумнівом, втілення у життя такого проєкту – це потужний виток у розвитку туристичного, економічного, інвестиційного потенціалу всього Карпатського регіону», – зауважив перший заступник очільника краю.

Амбітний проєкт реалізують завдяки президентській програмі Володимира Зеленського «Велике будівництво».