Держенергоефективності розробило план заходів з підвищення енергоефективності у закладах вищої освіти

2021-12-30 15:31:22
Держенергоефективності підготувало проєкт розпорядження Уряду «Про затвердження плану заходів з підвищення енергоефективності у закладах вищої освіти до 2026 року».

«Розвиток енергоефективної економіки неможливий без розкриття освітньо-наукового потенціалу. Тому цей напрям став пріоритетом для нас. Ми уклали меморандум про співпрацю з МОН, і вже напрацювали план конкретних заходів на реалізацію цього меморандуму, щоб посилити роботу з енергоефективності в освіті та зрушити ситуацію з місця», - прокоментував Голова Держенергоефективності Валерій Безус.

Планом передбачено цілу низку заходів, серед яких:
  • розробка, затвердження та реалізація Стратегії термомодернізації будівель та споруд закладів вищої освіти до 2026 року;
  • залучення інвесторів, МФО та донорів для реалізації заходів з підвищення енергоефективності;
  • створення Офісу підтримки реалізації енергоефективнихпроєктів;
  • проведення енергоаудитів та сертифікації енергетичної ефективності будівель закладів вищої освіти;
  • впровадження систем енергетичного менеджменту в закладах вищої освіти;
  • створити мережі закладів вищої освіти для обміну досвідом щодо найкращих практик з підвищення енергоефективності;
  • забезпечити перегляд необхідної кількості підготовки фахівців у сфері енергоефективності;
  • популяризація енергоефективності.
Як пояснив Валерій Безус, потенціал енергоефективності в освіті дуже значний і досі невикористаний навіть на третину. Важливо усвідомлювати, що розвиток цього напряму має широкий спектр функцій: навчальний, культурний (формування енергоефективного мислення майбутніх поколінь), економічний (заощаджені на енергоносіях кошти можна інвестувати в конкурентоздатність університетів), інноваційний (розробка та новітніх технологій, рішень) та інші.
Наразі проєкт акта узгоджується із профільними міністерствами.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності