В Україні дозволили міксувати вакцини від COVID-19 різного типу

2022-01-13 15:37:18
Міністерство охорони здоров’я дозволило міксувати вакцини від COVID-19 різного типу для першого, другого та наступних щеплень.

Схеми змішування можуть бути такі:
- перші дози інактивованої вакцини (CoronaVac/Sinovac), наступні дози векторної (AstraZeneca) або мРНК (Pfizer, Moderna);
- перші дози векторної вакцини (AstraZeneca), наступні дози мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna);
- перші дози мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna), наступні дози векторної вакцини (AstraZeneca).

Таке рішення ґрунтується на рекомендаціях Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, які сформували на основі аналізу міжнародних досліджень поєднань різних вакцин. Їх проводили у Канаді, Великій Британії, Іспанії, Данії, Швеції, Фінляндії, Чілі тощо.

Згідно з результатами поєднання вакцин за новими схемами є безпечними та подекуди навіть збільшують їхню ефективність у порівнянні зі схемами, в яких використовували вакцини одного типу.

Тому не варто непокоїтись, якщо раптом у пункті щеплення не буде вакцини, якою ви зробили перше щеплення. Імунізуватися можна й іншим типом, таким чином, підсиливши захист організму перед COVID-19.