Держенергоефективності розроблено проєкт Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року

2022-01-26 09:02:44
Держенергоефективності оприлюднило для обговорення розроблений проєкт Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року (НПД ВЕ 2030).

У проєкті НПД ВЕ 2030 визначено індикативну ціль споживання енергії з відновлюваних джерел у 2030 році на рівні 27 %, у тому числі у секторах:
  • електроенергетики – 25 %;
  • опалення та охолодження – 35 %;
  • транспорту – 14 %.
Національний план не тільки встановлює цілі розвитку галузі до 2030 року, а й передбачає заходи, які забезпечать збалансований розвиток відновлюваної електроенергетики, теплоенергетики та споживання відновлюваних джерел на транспорті.

Так, зважаючи на виклики технічного та економічного характеру у сфері відновлюваної енергетики, в документі приділено значну увагу, зокрема:
  • забезпеченню сталості генерації об’єктів відновлюваної генерації, підвищенню надійності енергопостачання, перенесенню сезонних змін попиту на електроенергію;
  • стимулюванню виробництва «чистої» електроенергії на ринкових засадах;
  • удосконаленню умов підтримки енергетичних кооперативів та приватних домогосподарств;
  • запровадженню механізму видачі гарантії походження електроенергії;
  • стимулюванню використання енергоносіїв з ВДЕ у транспортному секторі.
Під час підготовки НПД ВЕ 2030 враховано реальний стан відновлюваної енергетики та відповідні цільові показники, визначені у вже затверджених державних стратегічних документах та європейських директивах, а також пропозиції центральних органів виконавчої влади, профільних організацій, експертів та наукових установ.

Проєкт плану підготовлено на виконання рішення РНБО від 23.03.2021 «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111.

ПроєктНПД ВЕ 2030 погоджено з Міністерством енергетики України і направлено на погодження до заінтересованих органів виконавчої влади.

Обговорення триватиме до 20 лютого 2022 року. Проєкт НПД ВЕ 2030 розміщено на офіційному веб-сайті Держенергоефективностіза посиланням: https://saee.gov.ua/uk/content/elektronni-consultatsii.Пропозиції приймаються на електронну пошту: saeevde@gmail.comабоза поштовоюадресою: 01001, м.Київ, пров.Музейний, 12.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності