У ТЯЧЕВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАМꞌЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

2022-01-28 15:07:58
Крути – одна з трагічних і, водночас, легендарних сторінок в історії України 1917-1921 років.

29 січня українці шанують пам’ять героїв Крут – студентів, які відчайдушно стримували більшовицький наступ біля залізничної станції, внаслідок чого більшовицькі війська втратили боєздатність на декілька днів, що дало час українській делегації укласти Берестейський договір.

Сьогодні у Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші відбулася історична година пам’яті до Дня пам’яті Героїв Крут «Квіти у полі, там, де Крути…».

Участь у заході взяли начальник відділу з питань оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Василь Калинич, начальник відділу освіти Тячівської міської ради Станіслав Дерен, учні Тячівського професійного ліцею та працівники КЗ «Тячівська публічна бібліотека».

Пам'ять полеглих Героїв Крут вшанували хвилиною мовчання. Ведучі заходу коротко розповіли про історичні події того часу. Присутні переглянули документальний фільм «Як склалася доля тих хто вижив».

Бій під Крутами набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Крути, без сумніву, були, є і будуть однією з героїчних сторінок нашої історії. Вони стали  початком   нової  доби  в   історії  України.

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації