• Новини / Суспільство

  ПЕРЕРАХУНОК ВИПЛАТ ВІЙСЬКОВИМ І ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ ЗАВЕРШИТЬСЯ У КВІТНІ


  Про перерахунок пенсій в прес-центрі Закарпатської ОДА поінформувала начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Анастасія Пентек
  .
  За її словами, порядок перерахунку пенсій різних категорій «військових» пенсіонерів дещо різниться. Так, військовослужбовцям та деяким іншим категоріям перерахунок здійснюватиметься із врахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року, – окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій їм здійснюється поетапно, починаючи з 1 січня 2018 року, в таких розмірах:
  – з 1 січня 2018 року – 50 відсотків;
  – з 1 січня по 31 грудня 2019 року – 75 відсотків;
  – з 1 січня 2020 року – 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року. 
  Пенсіонерам органів внутрішніх справ пенсії перераховуватимуться за прирівняною посадою, виходячи із грошового забезпечення поліцейського станом на січень 2016 року, в яке включено оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року.
  – Перерахунку підлягають пенсії 10 тисяч 418 військових пенсіонерів, – каже Анастасія Пентек. – Робота проводиться по мірі подання довідок обласними структурами. Наразі в головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із обласних силових структур надійшло 9348 довідок про грошове забезпечення. Наразі наші фахівці провели перерахунок 47 відсотків від загальної кількості пенсіонерів зазначеної категорії. Протягом березня за додатковими відомостями виплачено доплату за три місяці (з 1 січня ц. р.) 2892 особам на суму 13 мільйонів 118,2 тисячі гривень. В середньому розмір пенсії збільшується на 1500 гривень. 
  У квітні «військові» пенсіонери, яким уже проведено перерахунок, отримають пенсію в новому розмірі. Пенсіонери, які на початку квітня отримають пенсію в старому розмірі, отримають доплату за січень – квітень поточного року протягом квітня за додатковими відомостями.    
  З 1 квітня п.р. розпочали перерахунок виплат і працюючим пенсіонерам. Це стосується винятково тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набував страховий стаж, але свого часу не звернувся або поки що не звернувся до органів Пенсійного фонду. Це стандартний індивідуальний перерахунок, який проводився працюючим пенсіонерам  кожні два роки. Але, якщо раніше пенсіонер повинен був звернутися в орган Фонду особисто і подати відповідну заяву, то зараз і в подальшому такий перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів проводитиметься автоматично, незалежно від того, звернеться людина чи ні.  
  Разом з тим, хочу звернути увагу: законом передбачено, що в перехідний період, протягом наступних трьох років, пенсіонер, відпрацювавши 24 місяці після останнього перерахунку, має право особисто звернутись в органи Фонду щодо проведення перерахунку пенсії, не чекаючи 1 квітня, коли перерахунок здійснюватиметься автоматично, – пояснила Анастасія Пентек. 
  Перерахунок стосуватиметься тих осіб, які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. 
  – На сьогодні в області зареєстровано близько  269 тисяч пенсіонерів, з них працюючих пенсіонерів – 43,8 тисячі. З 1 квітня перерахунок пенсії у бік зростання відчує 31 тисяча закарпатських пенсіонерів. Середній розмір підвищення – 41,38 гривні, – інформувала керівник закарпатських пенсійників. – Перерахунок пенсій проводиться в автоматичному режимі через програмне забезпечення, розроблене Пенсійним фондом України для всієї системи. Однак, як показує автоматичний перерахунок, через різні технічні причини 2,6 тисячі закарпатських пенсіонерів доведеться перераховувати пенсії в ручному режимі. Ці пенсіонери отримають перерахунок у квітні-травні за додатковими відомостями. 
  Теперішній перерахунок виявив, що багато працюючих пенсіонерів, які набували страховий стаж, не зверталися в органи Фонду за перерахунком. Тепер їм перераховують пенсії за весь відпрацьований період.
  Для наочності Анастасія Пентек навела два приклади: скажімо, особа вийшла на пенсію у 2008 році, всі ці роки працювала, однак жодного разу не зверталась за перерахунком. Тепер їй автоматично буде перераховано пенсію за весь цей період.
  Інший приклад: після виходу на пенсію працюючому пенсіонеру за його заявою перераховано пенсію у вересні 2017 року. Оскільки він не набув станом на 1 березня 2018 року додаткового страхового стажу 24 місяці, йому не перераховуватимуть зараз пенсію. Ця особа зможе особисто звернутись із заявою про перерахунок пенсії у вересні 2019 року або їй автоматично буде перераховано пенсію з 1 квітня 2020 року.
  У другому півріччі цього року планується перерахунок ще деяких видів пенсій. З 1 липня – перерахунок надбавки донорам. Це пов’язано зі зміною рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з 1 липня розмір прожиткового мінімуму становитиме 1435 гривень. 
  Також буде переглянуто максимальний розмір пенсії. Зараз він перебуває на рівні десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, і становить 13 тисяч 730 гривень. З 1 липня розмір максимальної пенсії буде збільшено до 14 тисяч 350 гривень. Такий перерахунок торкнеться близько 67 закарпатців.