Дія.Шеринг – пріоритетний напрямок цифрового розвитку

2022-08-11 16:57:22
Сьогодні під головуванням  Вадима Носи, заступника голови Тячівської районної військової адміністрації відбулася нарада з питання підключення Дія.Шерингу у всіх медичних закладах та комунальних підприємствах, розташованих на території району.

Участь у нараді взяли представники ЦНАПів, КНП "ЦПМСД” та відділів соціального захисту населення територіальних громад.

Міністерство цифрової трансформації України запровадило новий функціонал - шеринг документів.

Шеринг – це сервіс, що дозволяє отримати копії цифрових документів користувача застосунку Дія (фізичної особи) за його згоди одразу в систему організації (налаштовується шляхом інтеграції по АРІ).

У процесі шерингу отримувачу даних надається цифрова копія е-документа у форматі pdf (підписана КЕПом Дії та з накладенням позначки дати, часу та назви отримувача даних).

Користувачі Дії на даний момент можуть пошерити:

-біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон);

-картку платника податків (РНОКПП);

-довідку ВПО;

-свідоцтво про народження дитини.

Під час наради представники Тячівської міської ради Діана Івасюк та Олена Бісько, які вже застосовують даний сервіс, поділилися досвідом впровадження та використання у роботі QR-кодів для шерингу документів з Дії.

У підсумку наради Вадим Носа наголосив, що підприємства, установи та організації не можуть відмовити громадянам у прийомі цифрових документів, і просив, у найкоротші терміни, підключити дану послугу.

Пресслужба Тячівської РДА