29 серпня Україна вшановує пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

2022-08-29 11:06:35

Боротьба українського народу за незалежність тривала багато століть. Національна пам'ять українців зберігає спомини про подвиги та жертовність наших пращурів на цьому важкому, политому українською кров'ю шляху, що лише наприкінці ХХ ст. призвів до проголошення незалежності України і створення власної самостійної держави.

З 2014 року уособленням захисників України стали Герої Небесної Сотні, вірні присязі військові з анексованого Кримського півострова, учасники Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України. Українські воїни та добровольці зруйнували міф про непереможність російської армії. Звитяга українського вояцтва під час російсько-української війни дала країні нових героїв – чоловіків та жінок української армії і силових структур, що воюють на сході України. 

Спланована збройна агресія росії проти України розпочалася 20 лютого 2014 року з військової операції збройних сил рф із захоплення частини території України – Кримського півострова. Незаконна окупація АР Крим та м. Севастополь стала лише першим кроком рф, спрямованим на підрив незалежності і суверенітету України. Наступним етапом російської агресії стала спроба дестабілізувати ситуацію у східних та південних регіонах України з метою утворення на цій території квазідержави «новоросія». Повній реалізації цих планів вдалося перешкодити, але російські регулярні війська та керовані рф незаконні збройні формування окупували окремі райони Донецької та Луганської областей України.

На певний час активну фазу збройної агресії росії проти України вдалося зупинити завдяки мужності українського народу, який став на захист своєї Батьківщини у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших підрозділів сектору безпеки і оборони, а також добровольчих формувань.

Однак, 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення, оголосивши проведення «спеціальної військової операції» в Україні. О 5:00 24 лютого російські війська атакували Україну по всій довжині спільного кордону, з території Білорусі й окупованого Криму. Почали наносити  ракетні удари по військових об'єктах у Харкові, Одесі, Києві, Житомирі, Броварах, Херсоні, Миколаєві, Запоріжжі. 

З 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року Указом Президента України №64/2022  на всій території України введено воєнний стан. У цей же час почали з’являтись перші жертви цієї повномасштабної російсько-української війни серед військових, які чинили запеклий опір окупанту та ціною власного життя намагались зупинити прорив російських військ на кордонах нашої держави. 

Щодня Захисники і Захисниці України протистояють російській навалі на  різних напрямках фронту, хоробро приймають бій, стримують наступ ворога та руйнують його плани. Українські воїни боряться за життя на смерть. 
 
Ми пам’ятаємо та будемо пам’ятати кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну. Попри запеклі часи та боротьбу, що не зупиняється, Україна щодня схиляє голову у пам'ять про воїнів, які поклали своє життя за її волю та незалежність, але цей день – для гідного вшанування пам'яті кожного захисника від воїнів Русі-України до героїв російсько-української війни, що загинули у бою.

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00