В Ужгороді обговорили сучасні виклики та актуальні проблеми збереження поверхневих вод Закарпаття

2022-09-13 17:30:34
Сьогодні перший заступник очільника області Мирослав Білецький узяв участь у розширеному засіданні Президії Громадської ради при ОВА на тему «Сучасні виклики та актуальні проблеми збереження поверхневих вод Закарпаття».
Екологічні питання, збереження природи Карпат та водних ресурсів – у фокусі уваги фахівців та посадовців. Вчені спостерігають зменшення рівня прісної води у деяких країнах світу та в Україні зокрема. Закарпаття цьогоріч теж потерпає від маловоддя.
«Спекотне, посушливе літо майже без опадів спровокувало не просто зменшення рівня річок, а в деяких місцях до їх повного пересихання. Навіть старожили не пригадують такого. До прикладу, на Ужі якихось сто років тому човни плавали, а зараз її спокійно дитина вбрід перейде.
Сьогоднішня зустріч важлива тим, що вона зібрала разом експертів у своїй галузі. Це дає можливість глибше вивчити проблему та знайти шляхи її вирішення», – зазначив Мирослав Білецький.
За його словами, грамотним підходом у питанні збереження водних ресурсів буде гармонійне поєднання знань і надбання предків та кращого досвіду європейських держав у питаннях збереження водних ресурсів. Окрім того, варто зайнятися осушувально-зволожувальними системами – відновити їх, розчистити, повернути їх до роботи.
«Нам слід діяти вже зараз, будувати пороги, стримувати потік води, не давати їй спливати надто швидко. Ситуацію треба стримати і обернути нам користь», – додав перший заступник голови Закарпатської ОВА.

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00