Посадовцям і держслужбовцям обмежили виїзд за кордон

2023-01-28 14:37:10

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 27 січня 2023 р. №69 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України", яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин.

В період мобілізації та під час воєнного стану державні службовці можуть виїжджати за межі України винятково у службові відрядження.

Під заборону потрапили:
-члени Кабміну, заступники міністрів;
-керівники центральних органів виконавчої влади, їх заступники;
-керівник ОП та його заступники, керівники інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, та їх заступники;
-голова СБУ, його заступники;
-голова та члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення;
-голова та члени Рахункової палати;
-голова та члени ЦВК, голови та члени інших державних колегіальних органів;
-секретар РНБО, його заступники;
-народні депутати;
-омбудсмен та його представники;
-голова НБУ та його заступники;
-постійний Представник Президента України в АР Крим та його заступники;
-судді, прокурори;
-голови місцевих державних адміністрацій, їх заступники;
-керівники інших державних органів та їх заступники;
-депутати місцевих рад;
-керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування; 
-керівники державних унітарних підприємств та їх заступники; 
-голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голова та члени  виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

Вони мають право перетинати державний кордон у таких випадках:

1) на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

2) у виняткових випадках пропуск через державний кордон жінки та/або чоловіка, який є одиноким батьком, з числа зазначених осіб, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно),  під час їх виїзду за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

3) для лікування за кордоном – тоді пропуск здійснюється за наявності документів, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення.

4) у разі смерті за кордоном одного із членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення вказаних посадовців – голова Державної прикордонної служби може прийняти рішення про дозвіл на перетин державного кордону для таких посадовців.

Пропуск військовослужбовців через державний кордон здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби на підставі прийнятих Міністром оборони, керівником іншого утвореного відповідно до закону  військового формування, керівником правоохоронного органу спеціального призначення, керівником розвідувального органу рішень щодо виконання завдань у сфері безпеки і оборони.


Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00