15 березня Україна вшановує 84 річницю з дня проголошення Карпатської України

2023-03-15 13:21:45

15 березня 1939 року в Хусті була проголошена незалежність Карпатської України. Тоді ж обрали президента – Августина Волошина. Карпатський Сойм або Хустський парламент прийняв доленосні рішення про незалежність Карпатської України, про державний устрій Карпатської України, про назву – Карпатська Україна, про мову Карпатської України, про герб Карпатської України, про гімн Карпатської України і про прапор Карпатської України.

Проголошення Карпатської України незалежною державою мало велике історичне значення. Воно продемонструвало прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради великої мети.

Карпатська Україна 1938 – 1939 років стала тим містком, що поєднав державотворчі змагання українців від держави Володимира Великого й аж до проголошення незалежності України в 1991 році.

Слава Героям Карпатської України!

Дякуємо нашим захисникам, які сьогодні боронять Україну!

Перемога буде за нами!