На Закарпатті від початку року та з приходом тепла зафіксували два випадки укусу гадюки

2023-06-01 13:49:43
З приходом тепла на Закарпатті вже зафіксували 2 випадки укусу гадюки. Вони трапилися у Воловці та Міжгір’ї. Стан потерпілих задовільний, госпіталізації люди не потребували, зауважив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, торік із такими скаргами до медиків зверталися 28 осіб, з них 5 – діти. Гадюка – єдиний вид отруйних змій в області.

«Летальні випадки трапляються вкрай рідко, однак це не через отруту, а реакції, які вона викликає в організмі людини: алергія, ускладнення супутніх хвороб тощо.

Тому дуже важливо бути обережними, вирушаючи в ліс, поле, та дотримуватися простих рекомендацій лікарів у випадку, якщо вас вкусила гадюка», – прокоментував Мирослав Білецький.

Перше, що слід зробити, – викликати «швидку». Потерпілому варто заспокоїтися, лягти і не рухатися самостійно. При цьому рекомендують зняти з рук каблучки, годинник та інші предмети, обережно промити рану, прикрити стерильною марлею і тримати більш-менш на рівні серця. Відсмоктувати чи розрізати рану шкідливо. Тугу пов’язку не рекомендують надягати, оскільки це не запобігає входженню отрути в кровообіг, але може збільшити набряк, біль.


Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00