Чому не можна тримати все у собі

2023-07-10 17:00:58

Щодня ми чуємо про необхідність «триматися». Та чи правильно розуміємо цей заклик? Адже, стримуючи почуття, навпаки знесилюємо свій організм.

А що робити з почуттями? Часто вони такі невчасні і ніби зайві. Є три кроки:

1. Помітити емоції у моменті («Ох, я злюсь»);
2. Прийняти їх («Все ок, це нормально, я знаю, як з цим впоратись»);
3. Прожити їх конструктивно («Пробіжка допоможе виплеснути злість»).

Що означає «прожити конструктивно»? Не завдати шкоди собі чи людям навколо. Тобто спрямувати енергію злості, розпачу, агресії чи болю в якусь дію, яка вивільняє цю енергію екологічно: танці, спорт, терапія криком, малювання своїх емоції, дихальні вправи — знайдіть те, що вивільняє саме вас.

Не соромтеся віддати усі емоції подушці, коли відчуваєте бажання плакати; дозвольте собі побути слабкими, засмученими, а якщо накипіло і кортить кричати — покричіть наодинці з собою.

Усі наші емоції нормальні. Питання лише в тому, чи вміємо ми помічати їх та проживати так, щоб не нашкодити собі та іншим.