Уряд збільшив держзамовлення на підготовку фахівців з реабілітації та психологів

2023-07-12 10:26:50

Війна в Україні спричинила великий попит на медичні спеціальності, зокрема, реабілітологів.

Тому цього року в Україні буде збільшено обсяг державного замовлення на 1005 майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів та ще на 40 лікарів-психологів. Мова йде про державне замовлення у медичних університетах, які підпорядковані МОЗ.

Зокрема, державне замовлення  на прийом на навчання було збільшено:

- бакалаврів за спеціальністю «Терапія та реабілітація» – (з 50 до 625 місць) для підготовки асистентів фізичних терапевтів та асистентів ерготерапевтів;

- магістрів за спеціальностями:
- «Терапія та реабілітація» (з 60 до 490 місць) для підготовки фізичних терапевтів та ерготерапевтів;
- «Медична психологія» (з 40 до 80 місць) для підготовки лікарів-психологів.

Майбутніх реабілітологів навчатимуть у 8 університетах МОЗ:
- Дніпровський державний медичний університет;
- Запорізький державний медико-фармацевтичний університет;
- Івано-Франківський національний медичний університет;
- Національний медичний університет імені О.О. Богомольця;
- Національний фармацевтичний університет;
- Полтавський державний медичний університет;
- Тернопільський національний медичний університет імені І.Я.Горбачевського;
- Харківський національний медичний університет.

Також постанова передбачає збільшення державного замовлення на 600 місць для закладів вищої освіти, які знаходяться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки за спеціальностями:

- «Психологія» (з 755 до 855 осіб) для підготовки психологів;
- «Терапія та реабілітація» (з 460 до 760 осіб) для підготовки асистентів фізичних терапевтів та асистентів ерготерапевтів;
-  «Соціальна робота» (з 796 до 996 осіб) для підготовки соціальних працівників.

Детальніше на сайті: https://bit.ly/3pFS2lF