Які послуги можуть отримати ветерани і ветеранки у сімейного лікаря?

2024-01-10 14:25:10
У рамках співпраці з НСЗУ Національна служба здоров'я України Мінветеранів роз'яснює ветеранам і ветеранкам які послуги можна отримати у сімейного лікаря за Програмою медичних гарантій і які цивільні медичні заклади мають договір із НСЗУ. Таких лікарень наразі 2338 по всій країні, 349 з них – приватні.

Вхідними воротами до отримання медичних послуг для ветеранів, як і для всіх українців, є сімейний лікар. Звернувшись до нього, можна отримати низку послуг, які надаються за пакетом “Первинна медична допомога”:
  • діагностика та лікування поширених інфекційних, неінфекційних і хронічних хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних станів;
  • направлення на аналізи (загальний аналіз крові, сечі, глюкози, холестерину);
  • направлення на дослідження (ЕКГ, пікфлуометрія/спірометрія, отоскопія, офтальмоскопія, вимірювання гостроти зору);
  • направлення до вузькопрофільних спеціалістів;
  • направлення на швидкі тести (зокрема, ВІЛ, гепатити В і С);
  • призначення та виписка рецептів для отримання засобів і виробів за програмою “Доступні ліки”;
  • консультація щодо підтримки ментального здоров’я, проведення скринінгу та за необхідності направлення до психіатра;
  • виявлення ризику виникнення неінфекційних захворювань (серцево-судинних, онкологічних, хронічних респіраторних, діабету);
  • профілактика та діагностика соціально-небезпечних хвороб (ВІЛ, туберкульоз, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом тощо);
  • окремі послуги паліативної допомоги (зокрема, оцінка стану, виписування рецепти на знеболювальні).
Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ п. 2.

Підстави для отримання послуг ветеранами і ветеранками:
  • декларація, заключена з обраним лікарем;
  • самозвернення при невідкладному стані (незалежно від наявності декларації).
Важливо! Доплачувати за послуги сімейного лікаря, які входять до пакета “Первинна медична допомога”, не потрібно! Якщо лікар вимагає кошти – скаржтеся керівнику закладу або НСЗУ на “гарячу лінію” 16-77.