Розподіл газу в Закарпатті відтепер здійснює ТОВ «ГАЗМЕРЕЖІ»

2024-01-10 14:29:15
  • Що це означає?
Як інформує пресцентр Закарпатської філії ТОВ «Газмережі», із 01 січня 2024 року послугу з розподілу (доставки) природного газу у Закарпатській області надає ТОВ «ГАЗМЕРЕЖІ». Дію ліцензії АТ «Закарпатгаз» припинено.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Постановою №2509 від 27 грудня 2023 року внесла зміни до Постанови №1839 від 26 грудня 2022 року «Про видачу ліцензії з розподілу природного газу ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ».
Тож, з першого дня 2024 року надійне та безперебійне газопостачання клієнтам забезпечуватиме новоутворена Закарпатська філія.
  • Що змінилося для споживачів газу на Закарпатті?
Практично нічого. Із 01 січня змінюються лише способи передачі показників лічильника та банківські реквізити для оплати послуг.

Які реквізити вказувати при оплаті послуги з розподілу газу?

У зв’язку зі зміною Оператора газорозподілу оплату за послуги потрібно здійснювати за новими реквізитами Закарпатської філії ТОВ «ГАЗМЕРЕЖІ»:

ЄДРПОУ: 45365917
п/р для побутових споживачів (населення): №UA853123560000026031301007458
п/р для непобутових споживачів (юридичні особи): №UA903123560000026032300007458

Зверніть увагу: якщо споживач має борг за розподіл природного газу перед АТ «Закарпатгаз», його потрібно сплатити за старими реквізитами.
  • Чи змінився тариф на розподіл із 01 січня?
Тариф на розподіл газу у новому році не змінився і становить 2,388 грн. з ПДВ. При цьому суми в платіжках залежатимуть від споживання впродовж минулого газового року. Цей період містить так звані «опалювальні місяці» і є ключовими, адже за кількістю спожитого газу в цей період вираховується плата за послугу з розподілу (доставки) на наступний календарний рік. Газовим роком називається період з 1 жовтня поточного року по 30 вересня наступного.

Тобто для розрахунку щомісячного платежу за розподіл газу на 2024 рік береться кількість спожитого газу в попередньому газовому році (з 1 жовтня 2022 року по 30 вересня 2023 року). Щомісячний платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і не залежить від опалювальної площі, а тільки від спожитих кубів та зареєстрованих приладів.

Які є способи оплати послуги з розподілу газу?

«ГАЗМЕРЕЖІ» дякують усім, хто сплачує за послугу з розподілу газу щомісяця до 20 числа. Це важливий внесок у стабільність газорозподільної системи. Для зручності пропонують обрати один зі способів розрахунку: каси банків; каси Укрпошти; додатки «Приват24» і Ощад «24/7»; термінали EasyPay.
Незабаром на офіційному сайті «ГАЗМЕРЕЖ» https://my.grmu.com.ua/ почне працювати Особистий кабінет, тож споживачі зможуть вносити показники лічильника, оплачувати послугу та відстежувати стан рахунку звичним способом.
  • Що таке послуга з розподілу (доставки) природного газу?
Послуга з розподілу газу – це комплекс робіт, який до 1 січня проводило АТ «Закарпатгаз», а відтепер – Закарпатська філія ТОВ «ГАЗМЕРЕЖІ». Цей комплекс робіт включає: роботу аварійно-диспетчерської служби у форматі 24/7; обслуговування та утримання газових мереж та газорозподільного обладнання; повірку, ремонт та заміну лічильників; придбання матеріалів; оплату праці фахівців, які щодня підтримують роботу газорозподільної системи на належному рівні тощо. Крім того, підприємство інвестує в реконструкцію і модернізацію газових мереж. Частина коштів спрямовується на придбання технологічного газу, необхідного для транспортування блакитного палива до споживачів під відповідним тиском. Усі ці витрати контролюються НКРЕКП.

Закарпатська філія ТОВ «Газмережі» пропонує підписатися на офіційні сторінки у соціальних мережах, аби вчасно отримувати актуальну інформацію.

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/zk.naftogaz
Телеграм-канал: https://t.me/zakarpatgaz