Сьогодні Україна святкує 105 річницю Дня Соборності!

2024-01-22 09:21:13
22 січня в Україні відзначають День Соборності.

В цей день варто згадати дві важливі історичні події:
1.Підписання IV Універсалу Центральної Ради, яким проголосили незалежність УНР у 1918 році.
2.Проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році (возз'єднання українських земель в одну державу).

До підписання Акта Злуки український народ був розділений між російською та Австро-Угорською імперіями. В умовах війни Україна об'єдналася тим самим заклавши основу сучасної національної ідентичності. Соборність означає всеєдність в межах однієї держави, спільних цінностей, культури, мови, традицій.

Ще у 1919 році українці засвідчили, що не існує окремо східної та західної України — існує єдина незалежна Українська держава.

Сьогодні ми вкотре довели, що вміння об'єднуватися робить нас непереможними. Як і 105 років тому ми стоїмо пліч-о-пліч захищаючи та шануючи інтереси нашої держави та її громадян.

З Днем Соборності України!