![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-02/thumbs/1709132075_1709131992012.jpeg)
Памʼятаємо, що ви любите вправи на усвідомленість (або ж майндфулнес). Це справді класний інструмент боротьби зі стресом і тривожністю — водночас приємний і доступний, де б ми не були. Головне — зосередитися на моменті «тут і зараз» та залучити якомога більше органів чуття.
Коли стресу забагато, нам важко зосередитися: ми гальмуємо, тут пропускаємо, там недочуваємо, в обід нарешті поснідаємо, а чим — за годину вже не памʼятаємо. Техніки майндфулнес допомагають переключатися, а ще — дають мозку простір для заспокоєння і концентрації.
Якось ми вже тренувалися на ранковій каві, улюбленій музиці, нюхали жовтень… Робили вправу навіть у душовій кабіні. Спробуйте цього разу просту техніку з улюбленою стравою чи смаколиком.
Більше подібних технік тепер знають і сімейні лікарі, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP та можуть надавати підтримку з ментального здоровʼя. Розкажіть «сімейному» про свою тривожність.
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-02/thumbs/1709132166_1709132146481.jpeg)
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-02/thumbs/1709132227_1709132168975.jpeg)
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-02/thumbs/1709132265_1709132190482.jpeg)
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-02/thumbs/1709132306_1709132220042.jpeg)
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-02/thumbs/1709132327_1709132237412.jpeg)
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-02/thumbs/1709132327_1709132260423.jpeg)