Як призначається та виплачується одноразова грошова допомога у разі загибелі або інвалідності Захисників і Захисниць

2024-03-05 10:23:08

За ініціативи Мінветеранів Урядом було спрощено подання заяви на призначення одноразової грошової допомоги (ОГД) у разі загибелі (смерті) чи інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Відповідно до змін до постанови КМУ №336 наразі подавати до Мінветеранів заяву на призначення ОГД можна не лише у паперовій, а й в електронній формі, в тому числі через ЦНАП.

Крім того, є можливість не подавати документи для призначення ОГД, якщо необхідні для цього дані є у володінні Міністерства або містяться у відповідних реєстрах.

Тож фахівці Мінветеранів підготували інфографіку із роз'ясненням, у якій детально розписали:

- Кому надається ОГД?
- Які розміри ОГД?
- Куди звернутись за призначенням ОГД та як подати заяву і документи?

Зразки відповідних заяв та усі відповіді на нагальні питання – у  інфографіці.