Закарпаття разом зі всією країною відзначатиме 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

2024-03-06 09:04:19
З цієї нагоди в області підготували насичену культурну програму для дітей та дорослих.

Виступи хорових колективів, концерти, театральні та лялькові вистави, перфоманси, публічні читання, літературні вечори, поетичні марафони, квести, конкурси, інтерактивні тематичні заняття, виставки та багато іншого чекає на закарпатців і гостей краю.

«Заходи з нагоди пам’ятної дати в нашій області вже стартували. Більшість запланованих активностей триватимуть протягом місяця, деякі – навіть до кінця року», – розповів директор департаменту культури ОВА, заслужений артист України Євген Тищук.

Мешканців і гостей Закарпаття запрошують:

Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д.Є. Задора
- 6 березня – 14:10 – концерт студентів «Шевченкіада»
- 11 березня – 14:10 – конкурс студентських проєктів з нагоди 210-ї річниці від дня народження Т.Шевченка

Академія культури і мистецтв
- 6 березня – виїзні виступи в мистецьких школах області з творчим проєктом «Незламна постать на шляху до волі або Свічка вічності»
- 11 березня – 17:15 – перформанс «Жіноча доля на сторінках Кобзаря»
- 12 березня – концертна програма з авторською виставою «Шануймо Слово Кобзаря»

Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв
- 10 березня – 18:00 – показ вистави «Назар Стодоля». Протягом березня цю виставу показуватимуть школярам.

Закарпатський обласний театр драми та комедії
- 8 березня – 14:00 – читання поезій Т. Шевченка «Вільний мікрофон» (біля пам’ятника Кобзарю на пл. Народній)

Закарпатський обласний угорський драматичний театр
- 12 березня – спільний захід з кафедрою української мови та літератури Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ

Закарпатський академічний обласний театр ляльок
- 11 березня – 12:00 – поетичний марафон «Шевченківські читання»
- 12–15 березня – показ вистави «У нашім раї на землі. Дитячий кобзарик»

Закарпатська обласна філармонія
- 5–20 березня – цикл концертів «Тарасова пісня» для шкільної молоді та студентів

Заслужений академічний закарпатський народний хор
- 9 березня – концерт з нагоди 210-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, пл. Народна, біля пам’ятника Шевченку
- 10 березня – концертна програма до 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Свою Україну любіть» (Закарпатська обласна філармонія)

Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва
- книжкова виставка-роздум «Кобзареве слово»;
- театралізоване свято «Біля хатинки малого Тараса»;
- українознавча гра «Наш Шевченко»;
- година поезії «На струнах Кобзаревої душі».

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф.Потушняка
- книжкова виставка «Шевченко як символ української ідентичності»;
- щомісячний відеопроєкт на фейсбук-сторінці «Титан духу».
- 7 березня – 17:00 – літературний вечір «І на оновленій землі»

Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Т. Легоцького
- 5 березня – науково-освітній захід «Коли Закарпаття пізнало Шевченка»
- 8 березня – книжкова виставка з фондової колекції музею до 210-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

Заступник директора департаменту культури ОВА Віктор Кравчук ознайомив з програмою, яку підготував Закарпатський обласний художній музей імені Й.Бокшая:
- 6 березня – 17:00 – учнівський святковий концерт Ужгородської школи мистецтв
- 7 березня

Виставки:
- 14:00 – творів лауреатів Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка;
- 16:00 – оригінального графічного твору Т. Шевченка «Притча про Виноградаря»;
- 16:00 – робіт зі скульптурної Шевченкіади заслуженого художника України Михайла Беленя;
- 16:00 – книжково-документальна «Кобзар до Ужгорода йде».
 16:00 – літературно-мистецьке свято «Зоря Шевченка над Карпатами».
 16:00 – відкриття меморіальної дошки закарпатському угорському письменнику, перекладачу, громадсько-культурному діячу Ласло Баллі – одному з найяскравіших перекладачів творів Т. Шевченка угорською мовою (локація: Народний літературний музей Закарпаття)
- 9 березня – 11:00 – виставка портрета Т. Шевченка авторства В. Касіяна, подарованого Ф. Манайлу (місце проведення: меморіальний будинок-музей Ф. Манайла)
- 11:00 – мінівиставка книг з бібліотеки меморіального будинку-музею народного художника України А. Коцки, присвячена Великому Кобзарю (місце проведення: меморіальний будинок-музей А. Коцки)
- Протягом березня – виставка поетичних видань «Від серця до серця», творчі зустрічі учнів і студентів із закарпатськими письменниками – лауреатами Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту
- З 2 березня діє виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва з фондової збірки ужгородського скансену до 210-ї річниці від дня народження Т. Шевченка
- 7 березня – інтерактивне тематичне заняття для дітей «Шевченко від А до Я»

Обласний організаційно-методичний центр культури
- 5 березня – виставка робіт учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» (місце проведення: Закарпатський музей народної архітектури та побуту)

Стежте за анонсами подій у соцмережах Департамент культури Закарпатської ОДА та обласних закладах культури.

Детальніше у відеозаписі брифінгу http://surl.li/rggky.