Як уникнути шахрайства?

2024-03-08 14:51:07
«Щоб отримати грошову допомогу від держави, натисніть тут». Коли такі повідомлення надходять, 10-15 тисяч користувачів щодня переходять за посиланнями на фішингові сайти – усі вони потенційно можуть стати жертвами шахраїв!

Низка таких сайтів-двійників пропонують українцям оформити грошову допомогу і здебільшого мають російське походження. Крім того, вони візуально схожі на сайти банків, державних установ, міжнародних організацій та благодійних фондів, а тому переплутати дуже легко.

Як уникнути подібного шахрайства?

Щоб ви завжди знали, коли треба сказати #ШахрайГудбай, разом із Національний банк України нагадуємо:
- не погоджуйтеся на оформлення грошової допомоги через чат-бот, а також сплату державного мита, щоб її отримати;
- дізнавайтеся інформацію виключно з офіційних джерел;
- нікому не повідомляйте пін-код до картки та три цифри на звороті.

Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Якщо вас переконують, що це державна допомога, уточніть про неї, наприклад, на урядовій «гарячій» лінії – 1545.