Попри загальну тенденцію зменшення кількості випадків туберкульозу, на Закарпатті зростає захворюваність серед дітей. На сьогодні цей показник становить близько 3% від усіх захворілих.
Про це йшлося на першому цьогоріч засіданні Обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ в Закарпатській області під головуванням першого заступника керівника краю Мирослав Білецький.
За його словами, за підсумками 2023 року Закарпаття посіло місце в Україні за показником захворюваності на туберкульоз. Торік фахівці фіксували незначне зниження кількості нових випадків недуги – 74 на 100 тис. населення.
Медики акцентують на тому, що чимало випадків несвоєчасного виявлення недуги, оскільки пацієнти не звертаються по допомогу, не проходять регулярне обстеження.
«Важливо розуміти, що у сучасних умовах, із наявними обладнанням, препаратами та методиками, туберкульоз – виліковна хвороба, а діагностика та лікування у разі виявлення – безкоштовні», – зазначив Мирослав Білецький.
Не варто нехтувати щорічним медичним оглядом, а якщо вас турбують кашель чи інші симптоми, обов’язково проконсультуйтесь із сімейним лікарем.
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-04/thumbs/1712916924_1712916859142.jpeg)
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-04/thumbs/1712916919_1712916867234.jpeg)
![](https://tyachiv-rda.gov.ua/uploads/posts/2024-04/thumbs/1712916909_1712916875993.jpeg)