2024-06-06 18:10:35
Загибель воїна – це невимовна втрата, це біль і розпач для рідних та близьких. Наші Герої віддали найдорожче – своє життя і їх подвиг буде жити вічно в наших серцях.

Сьогодні у Тячеві відкрито меморіальні стенди на честь ще 5 полеглих захисників України, які поклали свої життя за свободу, незалежність та світле майбутнє нашої держави:

- Носи Романа Михайловича, який 03 березня 2022 року вступив до лав 101 окремої бригади Територіальної оборони регіонального управління Сил територіальної оборони «Захід».  Після отриманої травми важко захворів і був звільнений з військової служби за станом здоров’я. Захисник помер 04 лютого 2024 року у віці 40 років.

- Павлюка Віталія Васильовича, який 19 грудня 2022 року вступив до 42-ї окремої механізованої бригади. 24 квітня 2024 року, у віці 25 років, мужньо виконавши військовий обов’язок, в бою за Україну, Віталій Васильович загинув.

- Мацоли Віталія Івановича, який 11 грудня 2023 року був призваний на військову службу по мобілізації. Ніс службу на посаді-стрільця-снайпера 3-го механізованого відділення військової частини А-4447. 02 травня 2024 року, під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Победа, Донецької області, отримав поранення несумісні із життям. Військовослужбовцю був 41 рік.

- Фабриція Руслана Юрійовича, призваного на військову службу по мобілізації. 20 травня 2024 року внаслідок погіршення стану здоров’я, військовослужбовець помер.

- Прокопа Віталія Івановича - солдата 2-го зенітно-артилерійського відділення роти вогневої підтримки військової частини А7369, призваному на військову службу по мобілізації. Загинув 29 травня 2024 року, внаслідок бойових дій поблизу населеного пункту Іванівське, Бахмутського району, Донецької області. Захиснику був 51 рік.

6 червня 2024 року Павлюку В.В. та Мацолі В.І. присвоєно звання «Почесний громадянин Тячівської міської територіальної громади» (посмертно). Міський голова, Іван Ковач, особисто, вручив почесну відзнаку батькам Віталія Васильовича та дружині загиблого захисника Віталія Івановича.

На металевих конструкціях розміщені світлини військових та інформація про їхній бойовий шлях.

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського від 12 лютого 2024 року №76:

- Орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня,  (посмертно) нагороджено Піпчака Василя Васильовича, старшого лейтенант на псевдо «Отаман», який загинув 01 жовтня 2022 року під час бою з окупантами біля селища Любимівка на Херсонщині.

- Орденом за мужність 3-го ступеня (посмертно) нагороджено Мідянко Миколу Миколайовича, офіцера, старшого навідника мотопіхотного батальйону «Медведі» 128-й окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

- Орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня (посмертно) нагороджено Олага Олександра Васильовича, відважного захисника, учасника Революції гідності, офіцера штабу гірсько-штурмового батальйону 128 окремої гірсько-штурмової бригади військової частини А1556.

Державні нагороди рідним загиблих вручив  в.о.начальника Тячівського РТЦК та СП, підполковник, Ігор Година.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв представники органів влади, військові, мешканці міста, рідні та близькі загиблих.

Учасники зібрання поклали квіти до стендів зі світлинами полеглих воїнів.

Навічно вписані в історію імена наших земляків, які віддали життя заради майбутнього кожного з нас. Герої не вмирають, поки жива про них пам'ять!

Меморіал слави та пам’яті «УКРАЇНА НЕСКОРЕНА» - свідчення нескореності українського народу та нагадування про ціну нашої свободи.

Пресслужба Тячівської РВА