Бюджети Закарпаття протягом першого півріччя цього року акумулювали понад 4,7 млрд гривень, зокрема обласний – більш ніж 711 млн грн. Перевиконання місцевих бюджетів становить 3,3%, а приріст без урахування «військового» ПДФО, яке спрямовують у держбюджет, у співставних умовах з минулорічними показниками – майже 28%.
Василь Іванчо - заступник голови Закарпатської ОВА під час брифінгу повідомив, що за темпами зростання фактичних надходжень у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року область посіла четверте місце у країні. Про це свідчать дані Мінфіну. Водночас він зазначив, що попри цю позитивну динаміку в нашому регіоні, як і в інших, у другому кварталі з об’єктивних причин спостерігають сповільнення темпів надходжень. Також Василь Іванчо повідомив, що за пів року на оборону та безпеку місцеві бюджети спрямували 656,9 млн грн. Найбільше коштів виділили Мукачівська громада – 176,9 млн грн, з обласного бюджету – 87,4 млн грн, Ужгородська ТГ – 75,8 млн грн, Оноківська – 72,6 млн грн, Чопська – 50,1 млн грн.
Директор департаменту фінансів ОВА Петро Лазар докладно окреслив, як у порівнянні з минулим роком у державі зросли соціальні стандарти (мінімальна заробітна плата, прожиткові мінімуми й інші) та яких змін у видатковій частині можна очікувати у 2025 році. Він додав, що вже в серпні розпочнеться робота з формування місцевих бюджетів на 2025 рік.
Попри те, що виклики війни суттєво ускладнюють діяльність підприємств у всій країні, кількість суб'єктів господарської діяльності у нашому відносно безпечнішому регіоні зростає, зазначив директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк. Також він зупинився на питаннях щодо зайнятості населення області, створення індустріальних парків, онлайн-бронювання працівників критично важливих підприємств тощо.