Подію присвятять 79-й річниці з дня створення Закарпатського народного хору.
Меморіальну дошку встановлять на фронтальній стіні танцювального залу Закарпатської обласної філармонії. Саме тут понад 50 років проводила свої заняття й натхненно працювала легендарна Клара Балог, відзначив під час брифінгу директор департаменту культури ОВА, заслужений артист України Євген Тищук.
«До цієї події ми готувалися досить довго, планували організувати відкриття до 95-річчя від дня народження Клари Федорівни. Однак шлях від задуму до його втілення був непростий. Нарешті ми пройшли всі необхідні підготовчі етапи та радо запрошуємо всіх долучитися до такої, справді історичної для нашого краю мистецької події», – розповів Євген Тищук.
У день народження Закарпатського народного хору урочистості розпочнуться о 12.30 з подячної літургії в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі. О 15.00 відбудеться власне відкриття меморіальної дошки Кларі Балог, наголосила директорка, художня керівниця та головна диригентка хору, заслужена працівниця культури України Наталія Петій-Потапчук.
«Після урочистого відкриття відбудеться концерт найкращих творчих колективів краю, які зберігають і продовжують традиції народного танцювального мистецтва. Для мешканців та гостей міста виступатимуть ініціатори заходу – Заслужений академічний Закарпатський народний хор, а також танцювальні ансамблі „Кольори Карпат“, „Турянська долина“, „Карічка“, „Джерела“, „Наша файта“, „Зіраті-Зефірчик“ і танцювальний колектив Свалявської школи мистецтв. Традиційно під час заходу триватиме збір коштів для ЗСУ», – зауважила Наталія Петій-Потапчук.
Пам’ятну дошку Кларі Балог встановлять за сприяння Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород та БФ «Закарпатський народний хор». Її автором став молодий скульптор, викладач Закарпатської академії мистецтв, лауреат обласної премії ім. Й.Бокшая та А.Ерделі Іван Цубина.
«Постать Клари Балог у мене асоціюється з життєрадісністю, енергією і любов’ю до справи, якою вона займалася. При створенні меморіальної дошки я надихався народними піснями й танцями нашого краю, зокрема й у виконанні Закарпатського народного хору. Також спілкувався з тими, хто знав Клару Федорівну особисто, й переглядав чимало світлин. Так виникла концепція зобразити її насамперед як хореографку, а не танцюристку. Жіночність, енергійна, радісна вдача Клари Балог лягли в основу концепції портрета, а динаміка народного танцю стала ключовою для композиції в цілому», – поділився автор.
25 вересня о 15.00 приходьте до Закарпатської обласної філармонії (пл. Є. Фенцика), щоб долучитися до урочистостей, відвідати цікаву програму та підтримати наших захисників.