Соціальний захист під час війни: виклики, досягнення та перспективи Закарпаття

2024-12-04 17:42:25
Повномасштабна війна зумовила суттєві виклики для сфери соціального захисту. Однак не зупинила її розвиток, навпаки – стимулювала пошук нових підходів і рішень.

Результати і перспективи трансформації цієї галузі на Закарпатті, успішний досвід, роль територіальних громад обговорили сьогодні на форумі в Ужгороді представники влади, громадських та міжнародних організацій, фахівці із соціальної роботи з усього регіону й інші.

Відкрив захід у режимі онлайн заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько. Він наголосив, що ключовим пріоритетом для держави є всебічна підтримка ветеранів і членів їхніх сімей. Саме на це націлена Стратегія ветеранської політики на період до 2030 року, яку днями схвалив Уряд.

Держава, влада на місцях у співпраці з міжнародними донорами та громадськими організаціями долають виклики війни, роблять соціальну підтримку доступнішою для всіх, хто її потребує, наголосила директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна.

За її словами, система соціального захисту в нашій області попри війну розвивається та розширюється, зараз вона нараховує 115 надавачів соцпослуг. Дуже важливою стала поява в регіоні 5 центрів життєстійкості, ветеранського простору «ВДОМА», Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, впровадження 7 регіональних програм підтримки вразливих громадян тощо.

Ольга Травіна також додала, що в умовах повномасштабної війни навантаження на працівників соціальної сфери зросло більш ніж утричі, однак вони так само професійно, відповідально та самовіддано тримають свій фронт. Керівниця профільного структурного підрозділу обласної військової адміністрації подякувала фахівцям галузі, партнерам за роботу та надану підтримку.

Своєю чергою заступниця директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОВА Мирослава Сухар презентувала учасникам форуму можливості державної підтримки надавачів соціальних послуг. Зокрема, йшлося про отримання компенсації в межах запровадження інституту помічника ветерана, послуги підтриманого проживання та створення центрів життєстійкості. Територіальним громадам важливо бути ще активнішими та більш залученими у проєкти, де вони можуть отримати додаткову підтримку.

Крім цього, Мирослава Сухар окреслила стан реалізації державної, регіональної підтримки та соціального супроводу ветеранів і членів їхніх родин. Важливо надати їм усю необхідну допомогу, зробити спроможними, щоб надалі громада і держава могли розраховувати на кожного з них.

Саме тому нова обласна програма підтримки на найближчі два роки так само передбачатиме надання матеріальної підтримки на оздоровлення, зубопротезування, лікування псоріазу, погашення іпотечного кредиту в межах програми єОселя тощо. Вона буде переглядатися та адаптовуватися під потреби захисників, їхніх рідних.

Під час форуму зосередилися й на специфіці роботи з різними категоріями населення, постраждалого від війни, обговорили співпрацю громадського сектору з владою, успішні кейси організації надання соціальних послуг у громадах Закарпаття, зокрема своїм досвідом поділилися представники Ставненської та Довжанської ТГ. Учасники також мали можливість долучитися до воркшопів, присвячених впровадженню послуги раннього втручання та реалізації соціальних послуг неурядовими організаціями.

Захід за сприяння Закарпатської обласної військової адміністрації провели Агентство ООН у справах біженців в Україні та благодійна організація «Благодійний фонд "Стабілізейшен Суппорт Сервісез"»

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00