Проєкт з підтримки розвитку підприємництва Дія.Бізнес в Україні втілюється вже п’ятий рік поспіль. Завдяки йому всі охочі можуть отримати безоплатні консультації щодо запуску чи розвитку власної справи, залучення для цього грантових можливостей.
В Ужгороді за сприяння партнерів з USAID та Nokia центр Дія.Бізнес працює з 2021 року. Команда осередку допомагає мікро-, малому та середньому бізнесу знайти відповіді на свої запити щодо масштабування, отримання фінансування, інвестицій, виходу на нові ринки, підготовки кадрів, стратегування, розробки франшиз тощо.
Такий широкий спектр сервісів і послуг фахівці безоплатно надають підприємцям з усього регіону, зазначив під час відкриття чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» перший заступник голови Закарпатської обласної військової адмінітсрації Василь Іванчо.
Керівниця Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Ужгороді, очільниця ГО «Фундація розвитку бізнесу» Ольга Горкавчук підкреслила, що зараз є цікаві освітньо-грантові ініціативи для жінок-підприємиць, ветеранів та членів їхніх родин, крафтових виробників, експортерів та інших. Всі вони дають можливість залучити фінансування на впровадження певного бізнес-рішення.
«Маємо конкретні результати діяльності центру Дія.Бізнес в Ужгороді. Завдяки співпраці з нашою командою закарпатські підприємці та підприємиці стали переможцями різних грантових програм: Growth, „Початок“, „Відважна“, „Світанок“, „Відважна 2. Масштабування та діджиталізація“ тощо. Загалом на розвиток власної справи їм вдалося залучити кошти на суму близько 2,5 млн грн», – повідомила Ольга Горкавчук.
Про те, як зрозуміти філософію донорів й успішно реалізувати свій проєкт, врахувавши ключові критерії доступу до фінансування, розповів учасникам зустрічі Микола Смолінський, президент CEASС, керівник проєктного офісу ГО «Фундація розвитку бізнесу», оператор Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Рівному та Ужгороді, експерт та консультант у проєктах, які підтримали ULEAD, GIZ, USAID, SwissContact, Crown Agents, InterregNext, eu4health та інші.
«Грантові програми Європейського Союзу — це реальна можливість підтримати розвиток бізнесу, громади чи громадської організації. Зараз для українських підприємців є багато ресурсів від іноземних донорів, які вони можуть використовувати для ведення своєї справи. Проте для успішного залучення коштів важливо розуміти специфіку написання проєктів, вимоги міжнародних фондів та тонкощі формування бюджету», – підкреслив Микола Смолінський.
Більше про інструменти й послуги Дія.Бізнесу можна дізнатися на офіційній сторінці проєкту https://business.diia.gov.ua/ та на ресурсах центру Дія.Бізнес в Ужгороді (вул. Університетська, 14).