Стартує проєкт «LEAD-UP: розвиток спроможності для сталого майбутнього та транскордонних партнерств». Про нього докладно розповіли під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Мета ініціативи – допомогти громадам посилити знання з проєктного менеджменту, щоб ефективно розробляти та впроваджувати інфраструктурні транскордонні ініціативи за різними пріоритетними напрямками.
Конкурсний відбір учасників триває до 4 квітня. Долучитися до освітнього проєкту зможуть по 7 громад з трьох країн – України, Словаччини та Угорщини, відзначив директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Тарас Триндяк.
«Підвищення власної інституційної спроможності – це крок до успішного сталого розвитку будь-якої громади й можливості налагодження ефективних транскордонних партнерств. Цей процес потребує глибоких фахових знань, які якраз і пропонує освітній проєкт LEAD-UP», – підкреслив Тарас Триндяк.
Детально про ініціативу, умови конкурсного відбору, переваги та перспективи участі розповіли представники громадської організації «Асоціація проєктних менеджерів "ЯДРО"» – головного партнеру проєкту в Україні, який реалізовують у межах програми Interreg NEXT «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2021–2027».
Представники громад-учасниць під час практичних тренінгів, консультацій, проведення фокус-груп зі стейкхолдерами, нетворкінг-сесій, стажувальних поїздок отримають знання та навички у сфері транскордонного співробітництва, управління проєктами, підготовки техніко-економічного обґрунтування та розвитку інфраструктурних ініціатив, наголосила проєктна менеджерка організації Ксенія Охотник.
Долучитися до ініціативи «LEAD-UP: розвиток спроможності для сталого майбутнього та транскордонних партнерств» може будь-яка громада Закарпаття, яка відповідає визначеним критеріям. Ключова вимога – населення адмінцентру ТГ не має перевищувати 40 тисяч мешканців, зауважив голова правління ГО «Асоціація проєктних менеджерів "ЯДРО"» Євген Лукша.
У межах зустрічі окрему увагу спікери приділили питанню підготовки техніко-економічних обґрунтувань – вимогам до передпроєктної документації, її стратегічного значення, відмінностям від проєктно-кошторисної документації, можливостям додаткового застосування. Такі вміння важливі не тільки для громад, а й для бізнесу, який прагне брати участь в різних транскордонних проєктах та претендувати на отримання грантів.
Детальна інформація про проєкт «LEAD-UP: розвиток спроможності для сталого майбутнього та транскордонних партнерств» та форма реєстрації тут https://tinyurl.com/yc6t6fnz. 

